Kvalifikacija za SP: Pobjeda Brazila i Argentine

Nogomet 02. feb 202208:49 > 09:10 0 komentara
REUTERS/Washington Alves

Sinoć su odigrane četiri utakmice kvalifikacija za Svjetsko prvenstvo južnoameričke zone. Pobjede su ostvarili Brazil, Argentina i Urugvaj, a remi je viđen u Limi između Perua i Ekvadora.

Iako su davno ostvarili plasmane na Mundijal u Katar ove godine, Brazil i Argentina upisali su nove pobjede, te su i dalje jedina dvije neporažene selekcije južnoameričkih kvalifikacija.

Argentina je igrala u Cordobi protiv Kolumbije, a gol vrijedan nova tri boda postigao je Lautaro Martinez. Napadač Intera pogodio je mrežu gostiju nakon asistencije Acune.

Brazilci su u Belo Horizonteu deklasirali Paragvaj sa visokih 4-0. Raphinha je pogodio mrežu Silve u drugom minutu ali je gol poništen zbog igranja rukom fudbalera Leeds Uniteda. Ipak 27 minuta kasnije Raphinha opet pogađa za 1-0. Karioke su riješili utakmicu u posljednjih pola sata. Na 2-0 povisio je Coutinho u 62. minuti. Četiri minute prije kraja Anthony pogađa za 3-0, a konačnih 4-0 postavlja Rodrygo u 88. minuti.

Urugvaj je ubilježio važnu pobjedu u borbi za direkrtan plasman protiv Venezuele. Bilo je 4-1, a pogađali su Bentacur, De Arrascaeta, Cavani i Suarez.

Peru i Ekvador remizirali su u Limi, bilo je 1-1. Brazil je prvi na tabeli sa 39 bodova, druga je Argentina sa 35. Deset bodova manje ima Ekvador na trećoj pozicji, a 22 Urugvaj na 4. Peti je Peru sa 21, a šesti Čile sa 19. Prve četiri reprezentacije idu direktno na Mundijal, a petoplasirana igra play-off.