La Liga: Morales srušio Villarreal

Nogomet 02. apr 202218:26 0 komentara
REUTERS/Albert Gea

Levante je savladao Villarreal 2:0 u meču 30. kola šampionata Španije. Oba gola su delo Jose Luisa Moralesa.

Za domaće igrače ovaj meč je bio jedna od posljednjih prilika da imaju kakvu takvu nadu da mogu da ostanu u eliti jer su bili zakucani za posljednje mesto u Primeri.

Prvo poluvrijeme je bilo ravnopravno. Napadali su i jedni i drugi, ali bez pravih šansi za pogodak.

Trenutak odluke dogodio se u 60. minutu. Marti je odlično pronašao Jose Luisa Moralesa u šesnaestercu, koji je preciznim udarcem u donji lijevi ugao donio prednost timu iz Valencije. Isti igrač je sjajnim solo prodorom u drugom minutu nadoknade postavio konačnih 2:0.

Villarreal je ostao na sedmom mjestu sa 45 bodova, dok je Levante sada pretposljednji 19. sa 22 poena, koliko ima i fenjeraš Alaves uz meč manje.