La Liga: Sevilla sigurna u Ligi prvaka, Alaves ispao, ko će još u Segundu?

Nogomet 15. maj 202222:18 0 komentara
REUTERS/Jon Nazca

Fudbaleri Real Sociedada osigurali su mjesto u Ligi Evrope za sljedeću sezonu, Sevilla je sigurna u Ligi šampiona, a Alaves je ispao. To je epilog mečeva pretposlednjeg kola La Lige.

Atletico Madrid i Sevilla remizirali su 1:1 – Jimenez je u 30. minutu doveo domaće u vodstvo, ali je bod Andalužanima osigurao En Nesyri u 85. minutu.

To je džinovski bod za Sevillu, koja je tako osigurala plasman u Ligu šampiona jer ima 64 boda na četvrtom mjestu, tri više i bolji međusobni skor od Betisa, koji je pobijedio Granadu sa 2:0 golovima Juanmija.

Sociedad je u direktnom duelu sa Villarrealom slavio sa 2:1 u gostima, u pretposljednjem kolu La Lige.

Baski su šesti sa 62 boda, šest više od Villarreala, koji će igrati u Ligi konferencije sljedeće sezone. Žuta podmornica je povela golom Coquelina na asistenciju Pareja u 43. minutu, ali je u drugom poluvremenu uslijedio preokret pogocima Isaka u 56. i Zubimendija u 73. minutu.

Odigrano je devet utakmica 37. runde u istom terminu, a Alaves se pridružio Levanteu kao siguran putnik u Segundu. Upravo su ta dva tima igrali u predgrađu Valencije, a Levante je slavio sa 3:1 uprkos tome što su gosti poveli preko Joselua u 36. minutu.

Golovima Duareta, Martija i Moralesa, ipak je Levante došao do pobjede i sada je pretposlednji sa 32 boda, jednim više od Alavesa.

U posljednjem kolu saznaćemo ko još ispada iz Primere – Cadiz ili Mallorca. Trenutno obje ekipe imaju po 36 bodova, ali Mallorca je iznad crte zbog boljeg međusobnog skora.

Cadiz je remizirao 1:1 sa šampionom Real Madridom. Marijano Diaz doveo je Kraljevski klub u vodstvo u petom minutu, a Sobrino je izjednačio u 37. Bila je to izuzetno sadržajna utakmica u kojoj je ekipa iz Andaluzije mogla i da savlada Real, ali je golman Andriy Lunin odbranio penal Alvaru Negredu u 61. minutu.

Mallorca je savladala Rayo Vallecano  sa 2:1, a gol odluke postigao je Abdon Prats u 92. minutu na asistenciju Mafea. Prethodno je Mallorca povela golom Muriqija, a izjednačio je Ciss.

U poslednjoj rundi, Cadiz gostuje Alavesu, dok se Mallorca sastaje sa Osasunom u Pamploni.

Barcelona je odigrala bez golova sa Getafeom u gostima, a u preostalim utakmicama postignuti su sljedeći rezultati: Athletic Bilbao – Osasuna 2:0 i Celta– Elche 1:0.