Lacazette spriječio poraz Arsenala (VIDEO)

Nogomet 18. okt 202123:03 0 komentara
REUTERS/Hannah Mckay

Fudbaleri Arsenala remizirali su na Emiratesu protiv Crystal Palacea u 8. kolu engleske Premier lige rezultatom 2-2.

Počeli su topnici susret na sjajan način i stigli do prednosti već u osmoj minuti susreta. Aubameyang je sjajno ispratio akciju i pogodio na asistenciju Sake.

Ipak, nakon tog trenutka Palace je preuzeo inicijativu i propustio nekoliko izglednih prilika. Najbolju su imali u samom finišu prvog poluvremena kada je sjajno u par navrata intervenisao mladi čuvar mreže Ramsdale koji je bio najzaslužniji što Arsenal na odmor nosi prednost od jednog gola.

Crystal Palace je nastavio sa napadima i u drugom poluvremenu, a do poravnanja su stigli u 50. minuti susreta kada je Benteke pogodio na asistenciju Jordana Ayewa.

Orlovi stižu do potpunog preokreta u 73. minuti susreta. Olise je uposlio Edouarda koji silovitim udarcem smješta loptu pod prečku gola Aarona Ramsdalea.

Ipak, pogodak vrijedan jednog boda za Arsenal postiže Alexander Lacazette u petoj minuti sudijske nadoknade.

Arsenal je tako niz bez poraza povećao na pet utakmica i sada zauzimaju 12. poziciju na tabeli Premiershipa sa 11 osvojenih bodova, dok je Crystal Palace 14. sa osam bodova.