Laka trojka PSG-a, petarda Lyona, slavio i Marseille

Nogomet 03. sep 202222:59 0 komentara
REUTERS/Stephane Mahe

Vodeća trojka u francuskom fudbalu vrlo sigurna u subotnjim mečevima Ligue 1.

Paris Saint Germain je lako stigao do pete pobjede u šest mečeva ove sezone u Ligue 1. Sveci su bili odlični na gostovanju Nici – 3:0.  Messi je nastavio da dijeli asistencije, pa je u 18. minutu uposlio Mbappea, koji je lako savladao Lafontea. Samo šest minuta kasnije kanarinci su ostali sa igračem manje, isključen je Fabio.

Brojčanu prednost Parižani su znalački koristili, pa su pobjedu potvrdili golovima u drugom poluvremenu, ponovo je pogodio Mbappe na asistenciju Messija u 54. minutu, a potom i Mendes 68. minutu.

Marseille drži korak za vodećim Paris Saint Germaineom. Tim iz grada u kojem je najveća francuska luka slavio je na gostovanju Auxeru – 2:0. Gerson je pogodio u ranoj fazi meča, u osmom minutu, a trijumf je u 84. Ovjerio Sanchez. Sead Kolašinac je odigrao čitav meč za Marseille.

Lyon je bio vrlo raspoložen na domaćem terenu protiv Angersa – 5:0. Toko Ekambi je pogađao u 31. i 59. minutu, Lacaazette u 38, Lukeba u 62. i Dembele u 88. minutu. Halid Šabanović nije bio u konkurenciji za tim Angersa. Lyon sada ima tri boda, ali i utakmicu manje od vodećih timova, PSG-a i Marseillea.