Lalatovićev tim uspio slaviti: Borac bolji od Igmana

Nogomet 06. aug 202218:57 1 komentar
FK Borac Banja Luka

Fudbaleri Borca savladali su u susretu 4. kola Premijer lige Bosne i Hercegovine ekipu Igmana iz Konjica minimalnim rezultatom 1:0.

Do prvi prilike čekalo se do 13. minute. Tada je Ramić šutirao nakon centaršuta Jakupovića, ali je lopta otišla daleko pored gola Pavlovića.

U 20. minuti prijete i igrači Igmana. Imao je Ramić priliku, ali je Spremo izblokirao njegov udarac.

Tri minute kasnije Ćorić prošao po desnoj strani, lopta stigla do Mrkaića, ali Ćeman brani njegov šut.

Nakon toga igrači Igmana postavili su se veoma dobro, a Borac se s druge strane patio u organizaciji napada, pa se na odmor otišlo bez pogodaka.

U drugom dijelu Lalatović pravi par izmjena što je dalo rezultat, a veliku priliku nakon deset minuta igre imao je Enver Kulašin. Mladi fudbaler je izašao sam na Ćemana, ali golman Igmana brani njegov pokušaj.

Najbolju priliku za Borac u drugom dijelu propustio je Momčilo Mrkaić. Napadač tima iz Platonove je pobjegao odbrani Igmana, zaobišao i golmana Ćemana, ali je šutirao pored gola.

Do kraja susreta prijetio je i Jovo Lukić sa velike udaljenosti, ali mreža Ćemana ostala je netaknuta.

Igman je do kraja utakmice ostao i sa igračem manje jer je sudija Gigović pokazao drugi žuti, odnosno crveni karton zbog odugovlačenja.

I kada se činilo da će gosti uspjeti otići neporaženi Tatar koristi veliku grešku gostujuće ekipe i donosi velika tri boda ekipi Nenada Lalatovića

Borac je nakon ovog susreta na drugoj poziciji tabele Premijer lige sa 7 osvojenih bodova, dok je Igman posljednjeplasirani bez golova, ali i dvije utakmice manje.