Lazio razbio Romu u Derbyju della Capitale

Nogomet 16. jan 202111:28 0 komentara
REUTERS/Alberto Lingria

U jednom od najvećih derbija talijanskog nogometa, "Derbyju della Capitale", Lazio je na stadionu Olimpicu deklasirao gradskog suparnika Romu sa 3-0.

“Nebesko-plavi” su mogli i uvjerljivije slaviti i Roma ima sreće što nije doživjela i veći “potop”.

Domaćin je poveo u 14. minuti golom Cire Immobilea, a osam minuta kasnije Luis Alberto je u svom stotom nastupu za Lazio zabio za 2:0. Konačnih 3:0 postavio je Alberto svojim drugim golom na utakmici u 68. minuti.

Brazilac je tako postao prvi igrač Lazija koji u gradskom derbiju postigao dva gola nakon Roberta Mancinija kojem je to uspjelo 1998.

Zanimljivo, bio je to prvi “Derby della Capitale” koji je igran pred praznim tribinama, te prvi u kojem su španjolski vratari startali i za Romu i za Lazio. Kod domaćina je branio Pepe Reina, a na vratima Rome Pau Lopez. Edin Džeko je odigrao svih 90 minuta u ekipi iz Rima.

U ovom kolu na raspredu je još jedan veliki okršaj, u nedjelju se sastaju Inter i Juventus.

Lazio je ovom pobjedom napredovao za jednom mjesto i sada je sedmi sa 31 bodom, dok je Roma ostala na trećem mjestu sa 34 boda.

Na vrhu je Milan sa 40 bodova, tri više od Intera.