Lazio siguran protiv Venezije, velika pobjeda Bologne

Nogomet 22. dec 202118:45 0 komentara
REUTERS/Jennifer Lorenzini

Fudbaleri Lazia ostvarili su drugu utastopnu pobjedu, pošto su u gostima savladali Veneziju 3:1 u meču 19. kola Serie A.

Već u trećem minutu su poveli gosti iz prijestonice. Nakon solo akcije, Pedro je pogodio donji lijevi ugao.

U 30. su do izjednačenja došli do domaću. Maria Aramu je centrirao, a Francesco Forte glavom poslao loptu u gol.

Ipak, već početkom drugog poluvremena su se nebeskoplavi našli u vodstvu ponovo. Nakon kornera Danila Cataldija u 48. minutu, najbolje se snašao Francesco Acerbi koji je pogodio za 2:1.

Uzbudljivo je bilo u nadoknadi vremena. Venezija je ostala sa igračem manje, jer je crveni karton dobio Tanner Tessmann.

Iskoristili su to gosti, pa su u petom minutu nadoknade došli do još jednog gola – Luis Alberto je ispratio centaršut i zakucao je loptu ispod prečke.

Ekipa Maurizia Sarrija sada je osma na tabeli sa 31 bodom. Venezija je na 16. mjestu sa 17 bodova.

I Bologna je imala uspjeha na gostovanju Sassuolu. Tim Siniše Mihajlovića je slavio sa 3:0 i tako prekinuo niz od tri poraza.

Ricardo Orsolani je postigao sjajan gol u 36. minutu, a fantastičan je bio i pogodak Aarona Hickeya u 44. minutu.

Konačni rezultat postavio je Federico Santander u četvrtom minutu sudijske nadoknade.

Bologna je nakon ove pobjede deseta u poretku sa 27 bodova, Sassuolo je na 12. mjestu sa 24.