Lazio slavi Pedra, PSV naigrao Arsenal

Nogomet 27. okt 202220:53 0 komentara
REUTERS/Alberto Lingria

U prvom terminu petog kola grupne faze Lige Evrope od 18.45 časova odigrano je osam utakmica.

Derbi A grupe i petog kola Lige Evrope igran je u Eindhovenu gdje su fudbaleri PSV-a zasluženo savladali tim Arsenala i nanijeli mu prvi poraz u grupi nakon četiri uzastopne pobjede.

Filipsovci su nadigrali Tobdžije, pored dva regularna pogotka, postigli su još tri koji su poništeni nakon VAR provjera.

REUTERS/Piroschka Van De Wouw

Istakao se veteran u domaćem timu, 32-godišnji Luuk de Jong. Doskorašnji fudbaler Barcelone ušao je u igru na startu drugog poluvremena i najprije u 55. minutu upisao asistenciju za Johana Vermana, a onda je osam minuta kasnije i sam zatresao mrežu Arsenala nakon kornera kapitena Kodija Gakpa i loše intervencije golmana Ramsdalea.

Ovom pobjedom PSV je obezbjedio drugo mjesto u grupi iza Arsenala.

U okviru grupe F Lazio je u Rimu dočekao tim Midtyllanda, koji ga je u prvom međusobnom susretu u Danskoj porazio sa čak 5:1. I ovog puta su Danci dobro krenuli, poveli su u osmom minutu golom Isaksona, ali je izjednačio srpski reprezentativac Sergej Milinković Savić preciznim udarcem nakon akcije Brazilca Felipea Andersona.

Potpun preokret i pobjedu Nebeskoplavima doneo je iskusni Španac Pedro u 58. minutu.