LE: Crvena zvezda srušila Ludogorets, Dinamo deklasirao Genk

Nogomet 30. sep 202122:56 0 komentara
REUTERS/Stoyan Nenov

Fudbaleri zagrebačkog Dinama deklasirali su u drugom kolu grupe H u gostima Genk sa 3-0. Crvena zvezda je slavila minimalnim rezultatom protiv Ludogoretsa minimalnim rezultatom u grupi F. Ferencvaros naših Ćivića, Lončara i Kovačevića poražen je od Betisa sa 3-1.

Modri su večeras bili mnogo protivnik, a do prednosti su stigli već u desetoj minuti susreta kada je Luka Ivanušec pogodio na asistenciju Mislava Oršića.

U trećoj minuti nadoknade penal za Dinamo, a siguran realizator najstrožije kazne bio je Bruno Petković. Imao je Petković još jednu priliku postići gol sa bijele tačke i to u 67. minuti, a i ovog puta napadač Dinama bio je siguran.

U drugom susretu grupe H West Ham je rezultatom 2-0 savladao bečki Rapid. Strijelci za londonski tim bili su Declan Rice i Benrahma.

West Ham je nakon dva odigrana kola lider na tabeli grupe H sa 6 osvojenih bodova, Dinamo je drugi sa 3, isto koliko ima i Genk, dok je Rapid posljednji bez bodova.

Crvena zvezda upisala i drugu pobjedu

Crvena zvezda je u grupi F bila bolja od Ludogoretsa sa 1-0, a trenutak odluke desio se u 64. minuti kada je pogodio Geylor Kanga.

Braga je u drugom susretu ove grupe bila bolja od danskog Midtjyllanda sa 3-1. Poveli su gosti u 19. minuti susreta preko Evandera koji je bio siguran realizator najstrožije kazne, ali je portugalski tim u drugom poluvremenu stigao do preokreta. Galeno je u 55. sa jedanaest metara poravnao rezultat, Horta je u 62. povisio na 2-1, da bi konačan rezultat postavio Galeno u trećoj minuti nadoknade.

Crvena zvezda je nakon dva odigrana kola lider na tabeli sa 6 bodova, Braga slijedi sa tri, dok Ludogorets i Midtylland imaju po jedan osvojen bod.

Bh. reprezentativci doživjeli i drugi poraz

Ferencvaros naših Ćivića, Kovačevića i Lončara poražen je kod kuće u drugom kolu grupe G od Betisa sa 3-1.

Strijelci za Betis bili su Fekir, Wingo koji je postigao autogol i Tello,  dok je jedini pogodak za Ferencvaros postigao Myrto Uzuni.

Eldar Ćivić je odigrao cijeli susret za Ferencvaros, Lončar je u igru ušao u 89. minuti, dok je Adnan Kovačević svih 90 minuta presjednio na klupi za rezervne igrače.

Leverkusen je u drugom meču ove grupe deklasirao Celtic u gostima sa 4-0. Strijelci za Apotekare bili su Hincapie, Wirtz, Alario i Adli.

Bayer Leverkusen i Betis vode na tabeli grupe G sa po 6 osvojenih bodova, dok Ferencvaros i Celtic još uvijek čekaju na prve bodove.

Rimljani sigurni i u drugom kolu

Lazio je kod kuće u grupi E savladao moskovsku Lokomotivu sa 2-0. Strijelci za nebesko plave iz Rima bili su Toma Bašić u 13., te Patric u 38. minuti susreta.

U drugom meču ove grupe Marseille i Galatasaray su odigrali bez pogodaka.