LE: Eintracht iznenadio West Hama, Leipzig uspio slomiti otpor Rangersa

Nogomet 28. apr 202222:52 > 22:53 0 komentara
REUTERS/Lisi Niesner

Večeras su odigrani prvi polufinalni mečevi UEFA-ine Lige Evrope. Vrijednu pobjedu u Londonu upisao je Frankfurt protiv West Hama, dok je Leipzig minimalnim rezultatom savladao Rangers.

Frankfurt je nakon velike pobjede i eliminacije Barcelone večeras priredio još jedno iznenađenje i u Londonu sa 2:1 savladao West Ham.

Hladan tuš za domaćine već u prvoj minuti susreta. Rafael Borre je prošao po lijevoj strani, ubacio loptu u sredinu, a Knauff sjajno glavom smjestio loptu iza leđa Areole. Gol pogledajte OVDJE.

Prijetio je West Ham nakon toga, pogodio i stativu preko Bowena, ali su ipak uspjeli do prednosti stići u 21. minuti. Lanzini je izveo prekid, Zouma glavom vratio loptu na drugu stativu, a Michail Antonio poslao loptu u mrežu gola Kevina Trappa. Gol Antonija pogledajte OVDJE.

Krenuo je West Ham po preokret, ali je Frankfurt stigao ponovo do prednosti i to u 54. minuti. Kamada je pogodio nakon asistencije Dibrila Sowa. Gol Japanca možete pogledati OVDJE.

Minimalna pobjeda Leipziga

U drugom polufinalnom meču odigranom na Red Bull Areni Leipzig je minimalnim rezultatom savladao Rangers sa 1:0. Gol odluke postigao je Angelino na fenomenalan način. Pogledajte ga OVDJE.

Revanš mečevi na rasporedu su za sedam dana.