LE: Fener, Rennes i Freiburg prošli, Arsenal 3/0, Roma brine…

Nogomet 13. okt 202220:53 0 komentara
Action Images via Reuters/Carl Recine

Fudbaleri Fenerbahcea, Rennesa i Freiburga poslije četvrtog kola grupne faze takmičenja obezbijedili su plasman u osminu finala Lige Evrope, dok je Arsenal zadržao maksimalan učinak i nakon gostovanja Bodo/Glimtu.

Fenerbahce je u grupi B u gostima savladao AEK u Larnaki 2:1, a Rennes je u Krakovu minimalnim rezultatom bio bolji od Dinama iz Kijeva. Oba tima imaju po deset bodova dva kola prije kraja grupne faze takmičenja i nedostižni su za AEK sa tri i Dinamo, koji je bez bodova.

Ekipa iz Istanbula je povela u 16. minutu golom Joao Pedra, domači su izjednačili preko Tričkovskog iz penala u 52, a tri boda Feneru obezbijedio je Batshuayi pogotkom u 80. minutu. Turski tim četiri minuta kasnije nije realizovao jedanaesterac, neprecizan je bio Valencia, a AEK je ubrzo ostao sa desetoricom zbog isključenja Garcie.

Za AEK su čitav meč odigrali Kenan Pirić i Hrvoje Miličević.

Rennesu je pobjedu donio Kamerunac Wooh golom u 48. minutu.

Arsenal je u grupi A upisao i treći trijumf – strijelac protiv Bodo/Glimta u Norveškoj bio je Saka u 24. minutu. Tobdžije su uz Real Sociedad jedini sa maksimalnim učinkom u Ligi Evrope.

Norvežani i PSV (dva meča manje) imaju po četiri, a Cirih je bez bodova.

Roma je odigrala 1:1 na gostovanju Betisu i mogla bi da bude u velikom problemu ukoliko Ludogorets večeras savlada Helsinki.