LE: Raspucana Barca eliminisala Napoli, ispao i Dortmund

Nogomet 24. feb 202223:15 > 23:18 0 komentara
REUTERS/Ciro De Luca

U četvrtak su na programu bili revanš-mečevi 1/16 finala Lige Evrope, a plasman među najboljih 16 timova ovog evropskog takmičenja obezbijedile su ekipe Barcelone, Rangersa i Betisa. U Bragi se igraju produžeci jer je nakon 180 minuta u duelu domaće ekipe i moldavskog Šerifa neriješeno.

Barcelona je rezultatom 4:2 (3:1) slavila u revanšu protiv italijanskog Napolija kao gost na stadionu “Diego Armando Maradona“ i prošla dalje ukupnim rezultatom 5:3 jer je na stadionu “Camp Nou“ bilo 1:1.

Vodila je ekipa Xavija Hernandeza sa 2:0 već poslije 13 minuta, a strijelci su bili Jordi Alba i Frenkie de Jong. Lorenzo Insigne je sa penala smanjio u 23. minutu na 2:1, ali na odmoru Katalonci ponovo imaju dva gola prednosti jer je u 45. minutu na odbijenu loptu naleteo iskusni Gerard Pique i pretvorio je u pogodak.

U nastavku je Pierre-Emerick Aubameyang postigao svoj prvi pogodak u Evropi od dolaska u Barcu – strijelac je bio u 59. minutu na asistenciju Adame Traorea (druga asistencija na meču). Do kraja je Napoli preko Politana samo uspio da ublaži poraz.

Rangers je kompletirao veliko iznenađenje i eliminisao Borussiju Dortmund pošto je u Glazgovu remizirao 2:2 (1:2) sa bundesligašem. U prvom duelu bilo je 4:2 za škotsku ekipu, pa četa Marka Rosea na razočaravajući način okončava sezonu u Evropi.

Poveli su domaći u 22. minutu preko Tavernijera, koji je bio precizan sa penala, ali BVB uspijeva da dođe do preokreta i nade za prolaz dalje. U 31. minutu Jude Bellingham koristi veliki kiks odbrane odmaćih za izjednačenje, a u 42. minutu taj fudbaler asistira Donyelu Mallenu za preokret.

Ipak, u 57. minutu James Tavernier “cementira“ status legende Rangersa i svojim drugim golom praktično obezbjeđuje prolaz svojoj ekipi među najboljih 16 timova LE.

Betis je na domaćem “Benito Villamarinu“ igrao bez golova sa Zenitom i prošao u narednu rundu jer je u prvom meču pobijedio sa 1:0. Tim Manuela Pellegrinija strahovao je za prolaz dalje do posljednjeg sata jer je u 90+1. minutu VAR zbog prekršaja poništio pogodak Dmitrija Čistjakova.