Spektakularan meč: Leeds nakon nestvarnog preokreta savladao Wolvese (VIDEO)

Nogomet 18. mar 202223:06 > 23:14 0 komentara

Fudbaleri Leedsa savladali su u susretu 30. kola engleske Premier lige ekipu Wolverhamptona nakon preokreta. Rezultat je na kraju glasio 3:2, a veliku pobjedu donio je Luke Ayling u trećoj minuti sudijske nadoknade.

Dodatnu težinu ovoj pobjedi donosi činjenica da je trener gostiju Jesse March bio primoran napraviti čak četiri izmjene zbog povreda, od toga tri u prvom poluvremenu, te jednu u drugom i to golmana Mesliera.

Imali su Vukovi prednost od dva gola razlike na poluvremenu, a vodili su golovima Jonny Castra iz 26., te Trincaoa u jedanaestoj minuti nadoknade prvog poluvremena.

Ipak, u 53. minuti napadač Wolvesa Raul Jimenez dobija žuti, odnosno crveni karton i od tog trenutka stvari se mijenjaju za domaćina.

Veoma brzo je Leeds stigao do poravnanja, za samo tri minute. Pogodio je Harrison u 63., da bi Rodrigo nakon dodavanja Greenwooda u 66. pogodio za 2:2.

Veliku pobjedu Leedsu donio je Luke Ayling nakon prekida u drugoj minuti sudijske nadoknade.

Reuters/Paul Childs

Wolverhampton nakon ovog poraza zauzima 8. poziciju na tabeli Premiershipa sa 46 osvojenih bodova, dok je Leeds 16. sa 29 bodova.