Leeds United “zaledio” Anfield u posljednjim minutama

Nogomet 29. okt 202222:46 0 komentara
REUTERS/Phil Noble

Liverpool nema rješenje za ekipe sa začelja tabele Premijer lige. Prošle nedjelje izgubio je od Nottinghama, a sada je poražen od Leedsa 2:1 na domaćem terenu, koji je u ovaj meč ušao sa četiri vezana poraza. Gol odluke postigao je Crysencio Summerville u 90. minutu.

VEZANE VIJESTI:

Leeds je sjajno otvorio meč. Već u četvrtom minutu Rodrygo koristi grešku u zadnjoj liniji odbrane Liverpoola i dovodi goste u vodstvo 1:0.

Brzo je Liverpool odgovorio. Samo deset minuta kasnije Robertson je u šesnaestercu pronašao Mohameda Salaha, koji je udarcem uz desnu stativu poravnao rezultat. Očekivalo se da će od tog trenutka Liverpool preuzeti konce igre, ali nije bilo tako. Leeds je do kraja poluvremena bio ravnopravan rival Redsima.

Ni prvih 15 minuta nastavka nije donijelo mnogo promjene. Kloppov sastav je imao posjed, ali bez velikih prilika sve do 67. minuta kada je Nunez izašao sam na golmana Leedsa, koji mu je sjajno zaustavio udarac. Sličnu situaciju imao je i Firmino u 83. minutu, ali se rezultat nije promijenio. Brazilac je pokušao glavom u 89. minutu, ponovo je na mjestu bio sjajni Meslier.

I onda je stigla kazna. U 90. minutu Holanđanin Summerville koristi sjajno dodavanje Bamforda i vara Alisona za veliku pobjedu Leedsa, koji je ovim trijufmom pobjegao iz opasne zone.