Leicester deklasirao Newcastle United (VIDEO)

Nogomet 12. dec 202117:10 > 17:10 0 komentara
REUTERS/Peter Powell

U prva dva nedjeljna meča 16. kola Premier lige Leicester je slavio protiv Newcastle Untieda, a Burnley i West Ham odigrali su meč bez golova.

Leicester je na svom terenu u duelu protiv Newcastle Untieda slavio rezultatom 4:0.

Problem za Brendana Rodgersa nakon ovog duela bit će povreda koju je nakon samo šest minuta zadobio Johnny Evans.

Pobjedu Lisica najavio je u 38. minutu Yuri Tielemans koji je bio precizan sa bijele tačke. Penalu za domaćina prethodio je faul Jamala Lacellesa u kaznenom prostoru.

Patson Daka postigao je drugi gol za Leicester. Igrao se 57. minut kada je Harvey Barnes sjajno proigrao Daku koji je lako poslao loptu u mrežu.

Za treći gol pobrinuo se u 81. minutu novim golom Tielemansa na utakmici, da bi konačan rezultat bio postavljen četiri minuta kasnije nakon asistencije Dake i gola Jamesa Maddisona.

Nakon dva meča bez pobede, Leicester je došao do šeste pobjede u sezoni i sada je sa 22 boda osmi na tabeli. Newcastle ostaje pretposljenji sa deset bodova.

Burnley i West Ham odigrali su meč bez golova, sa malim brojem prilika sa obje strane.

West Ham ostaje četvrti sa 28 bodova, Burnley je 18. sa 11 bodova.