Leicester i Napoli remizirali u derbiju, Lyon u gostima bolji od Rangersa

Nogomet 16. sep 202122:54 > 22:55 0 komentara
REUTERS/Carl Recine

Odigrano je i preostalih sedam susreta prvog kola grupne faze UEFA-ine Lige Evrope za sezonu 2021/22.

Fudbaleri Leicester Cityja su u jednom od derbija ove runde takmičenja na King Power stadionu ugostili ekipu Napolia. Na kraju je ekipa Brendana Rodgersa ispustila prednost od dva gola razlike, a rezultat je na kraju glasio 2-2. Lisice je u vodstvo doveo Ayoze Perez u 9. minuti susreta, a rezultat je udvostručio Harvey Barns pogotkom u drugom poluvremenu. Bod i neriješen rezultat Napoliu je donio sjajni Victor Osmihen. Najrpije je pogodio za 2-1 u 69. minuti susreta nakon lijepe akcije Napolitanaca, da bi u 87. minuti pogodio glavom nakon asistencije Politana.

PSV i Real Sociedad su u zanimljivom susretu odigrali neriješeno 2-2. PSV je u vodstvo doveo Mario Gotze u 32. minuti, ali je samo dva minuta kasnije Adnan Januzaj pogodio za poravnanje. Nije bilo potrebno mnogo gostima da dođu do poravnanja jer je već pet minuta kasnije Alexander Isak pogodio za poravnanje. Ipak, gol za PSV vrijedan jednog boda psotigao je Gakpo u 54. minuti susreta.

Lyon je u gostima bio bolji od prvaka Škotske Rangersa rezultatom 2-0. Strijelci za francuski tim bili su Ekambi i Slimani.

Sturm našeg Jusufa Gazibegovića poražen je od Monaca. Meč je završen rezultatom 1-0, a reprezentativac BiH je igrao do 71. minute za austrijski tim.