Leipzig je osvajač Kupa Njemačke, Demirović promašio penal za Freiburg

Nogomet 21. maj 202223:00 0 komentara
REUTERS/Fabrizio Bensch

Fudbaleri RB Leipziga osvajači su Kupa Njemačke za sezonu 2021./22., nakon što su u velikom finalu savladali Freiburg nakon boljeg izvođenja jedanaesteraca.

Nije meč krenuo savršeno za Leipzig jer je Freiburg poveo već u 19. minuti. Sallai je proigrao Eggesteina koji je pogodio mrežu Gulacsija.

Dodatni problem za Leipzig pojavio se na startu drugog dijela jer je Halstenberg zaradio direktan crveni karton. Ipak, ni to nije bio problem za ekipu Domenica Tedesca. Poravnanje je donio fenomenalni Cristopher Nkunku u 76. minuti nakon asistencije Orbana.

Reprezentativac BiH Ermedin Demirović u egru je ušao u 79. minuti kada je zamijenio Sallaia, a propustio je i jednu veoma izglednu priliku.

Do kraja regularnih 90, ali i dodatnih 30 minuta rezultat se nije mijenjao pa se pristupilo izvođenju jedanaesteraca.

Tamo se bolje snažao Leipzig koji je slavio sa 4:2. Sigurni su bili Nkunku, Orban, Olmo i Henrich, dok su penale za Freiburg promašili Gunter i naš Ermedin Demirović.