Leotar na krilima Zeca i Aćimovića bolji od Rudara

Nogomet 22. sep 202117:49 0 komentara
FK Leotar

Fudbaleri trebinjskog Leotara su u 10. kolu Premijer lige na stadionu Police bili bolji od Rudar Prijedor arezultatom 2-1.

Prvi je zaprijetio Miloš Aćimović već u drugoj minuti susreta, šutirao je iz velike udaljenosti, ali je njegov udarac otišao preko gola.

Inicijativu sa samog početka utakmice Trebinjci su krunisali u osmoj minuti susreta. Asim Zec je centrirao i sjajno pronašao Miloša Aćimovića koji dovodi Leotar u vodstvo.

Gosti su prvi put zaprijetili u 21. minuti susreta preko Amoaha, ali je njegov udarac otišao pored gola Leotara.

U 34. minuti pokušao je danas veoma agilni Aćimović. Ovoga puta pokušao je iz slobodnog udarca, ali je njegov udarac uz dosta napora zaustavio golman Šćekić.

Ipak, kada se činilo da će Leotar na odmor sa prednošću na scenu stupa Nikola Mandić koji postiže sjajan gol za poravnanje.

Drugo poluvrijeme je počelo dosta oprezno sa obje strane, ali u 60. minuti Leotar stiže do nove prednosti. Pekija je prethodno igrao rukom u kaznenom prostoru tima iz Prijedora, a sudija gigović pokazao na bijelu tačku. Siguran izvođač najstrožije kazne bio je večeras veoma dobri Asim Zec koji je postigao već treći gol u novoj sezoni.

Mogli su domaćini i do veće prednosti, ali je udarce Aćimovića i Zeca zaustavio Šćekić.

Do kraja susreta Trebinjci su utakmicu priveli bez većih problema i tako upisali treću pobjedu u novoj sezoni, te se trenutno nalaze na osmoj poziciji premijerligaške tabele sa 11 bodova. Rudar je 10. sa osam osvojenih bodova.