Lewi prija “Camp nou“ – dao gol nakon tri minuta! (VIDEO)

Nogomet 07. aug 202222:14 0 komentara
REUTERS/Albert Gea

Fudbaleri Barcelone imali su više nego uspješnu i ubjedljivu "generalnu probu“ pred start sezone 2022/2023 – izabranici Xavija Hernandeza na svom stadionu "Camp Nou“ savladali su meksički UNAM Pumas rezultatom 6:0 (4:0).

Svoj prvi pogodak u crveno-plavom dresu pred domaćom publikom postigao je i Poljak Robert Lewandowski, najveće pojačanje katalonskog kluba iz tekućeg prijelaznog roka upisalo se u među strijelce nakon nepuna tri minuta.

Do poluvremena su gosti iz Meksiko Sitija pretrpjeli pravu katastrofu jer su golove postigli Pedri u petom, Ousmane Dembele u desetom i ponovo Pedri u 19. minutu. Asistent kod oba Pedrijeva gola bio je Lewandowski – nekadašnji ofanzivac Bayerna tako je za prvih 19 minuta u Barceloni postigao gol i upisao dvije asistencije.

U drugom poluvremenu “brodolom“ Pumasa potvrdili su Pierre-Emerick Aubameyang u 49. (asistent Kessie) i Frenkie de Jong u 84. minutu.

Reprezentativac Bosne i Hercegovine Miralem Pjanić utakmicu je odgledao sa klupe za rezervne fudbalere.

Barcelonu prvi takmičarski meč u novoj sezoni igra 13. avgusta, kada će na stadionu “Camp nou“ ugostiti Rayo Vallecano.