Liga Evrope: Arsenal rutinski, Betis slavio u Rimu, potop Olympijakosa

Nogomet 06. okt 202223:21 0 komentara
REUTERS/David Klein

Tobdžije u Ligi Evrope jake i sa kombinovanim timom, španski tim iz Seville ostvario veliki trijumf na “Olimpixu”, Qarabag razbio šampiona Grčke u Pireju.

Arsenal je rutinski odradio posao protiv Bodo-Glimta, slavio je sa 3:0 za drugi trijumf u dva odigrana susreta Lige Evrope. Mikel Arteta je iskoristio priliku da promiješa sastav, izveo je protiv Norvežana kombinovani tim, ali je i on bio prejak za Skandinavce.

Tobdžije su u 23. minutu povele pogotkom Nketiaha, na dodavanje Tierneya, samo pet minuta kasnije pogodio je i Holding, koji je ove sezone u Premijer ligi u dva meča na terenu proveo ukupno četiri minuta. Trijumf je golom u 85. minutu potvrdio Vieira. Arsenal je sada na čelu tabele, i pored činjenice da ima meč manje, protiv PSV-a.

Action Images via Reuters/Matthew Childs

Jedan od derbija igran je u Freiburgu, gdje je istoimeni njemački tim slavo trijumf protiv Nantesa 2:0. Bundesligaš je Kanarince “slomio” u drugom poluvremenu, golovima Kyereha u 48. i Grifoa u 72. minutu. Bila je ovo treća pobjeda Freiburga, koji je sve bliže prvom mestu u grupi i direktnom plasmanu u osminu finala.

Iznenađenje je načinio Qarabag, koji je produžio agoniju Olympijakosa u Evropi ove sezone, slavio je na “Karaiskakisu” sa čak 3:0. Tim iz Pireja je najprije eliminisan od Maccabi Haife iz Lige šampiona, potom je jedva izborio plasman u grupnu fazu Lige Evrope, kad je na penale izbacio kiparski Apollon.

REUTERS/Costas Baltas

Ipak, najbolji grčki tim uknjižio je i treći poraz u grupi, najbolniji do sada, koji ih je prikovao za dno tabele. Goste je u vodstvo doveo Owusu u 68. minutu, a pobjedu su potvrdili nekadašnji prvotimac Crvene zvezde Marko Vešović, koji je pogodio u 82. minutu, kao i Sheydayev koji je bio precizan četiri minuta kasnije.

Braga je poslije dvije pobjede zabilježila poraz protiv belgijskog prvaka Royal Uniona – 2:1. Činilo se da će Portugalci slaviti treći trijumf, kad je pogodio Ruiz u 49. minutu, ipak Nilsson je izjednačio, a u četvrtom minutu nadoknade Nilsson je novim golom donio veliki preokret. Belgijanci su sada na čelu tabele, upravo ispred Brage.

REUTERS/Miguel Vidal

Midtylland je u prošlom kolu do nogu potukao ekipu Lazija, a Danci su poslije lošeg prvog poluvremena ipak izbjegli poraz na domaćem terenu od Feyenoorda, odigrali su neriješeno – 2:2. Holanđani su poslije prvog poluvremena, golovima Szymanskog u 23. i Kokčua iz jedanaesterca u 45. minutu stekli veliku prednost, koju je do najprije prepolovio Isaksen, pogodio je u 54. minutu, a izjednačenje je doneo Juninho u 86. minutu.

REUTERS/Murad Sezer

Fenerbahče je protiv AEK-a iz Larnake ostvario očekivani trijumf, za to su im bili dovoljni golovi Batshuayija iz 26. i autogol Mamasa iz 80. minuta. Turci su ostali na prvom mjestu na tabeli, zajedno sa Rennesom, koji je na domaćem terenu slavio protiv kijevskog Dinama – 2:1. I to golom Douea u 89. minutu meča. Kenan Pirić proveo je cijeli meč među stativima, a također čitavu utakmicu odigrao je i Hrvoje Miličević.

REUTERS/Alberto Lingria

Derbi dana igran je u Rimu, Mourinhova Roma je poražena u duelu sa Betisom – 2:1. Povela je Vučica golom Dybale iz jedanaesterca u 34. minutu, samo šest minuta kasnije ekipa iz Seville je izjednačila, kad je pogodio Rodriguez. U 88. minutu šok za navijače na Olimpicu, pobjedu gostima doneo je Luiz Henrique. Španci su se zadržali na prvom mjestu na tabeli, dok je Roma sada treća.