Liga prvaka: Het-trik malera zaustavio City, Juve u kanalu

Nogomet 11. okt 202221:09 0 komentara
REUTERS/Ronen Zvulun

U prva dva meča četvrtog kola grupne faze Lige šampiona Copenhagen i Manchester City odigrali su meč bez golova, dok je kriza nastavila da drma Juventus, koji je ovog puta poražen u Izraelu od Maccabija iz Haife 2:0.

Stara dama podhitno nešto mora da mijenja. I potpuno je legitimno reći da Allegri mora da ode. Svaki dan duže ostanka čovjeka koji je u prvom mandatu donio pet titula, ispostavlja se pogubnim po ambicije torinskog velikana.

Nije samo u pitanju poraz u Izraelu, mada je on sam po sebi bruka za klub renomea Juventusa. Već što je ekipa ponovo bila inferiorna i potpuno bezidejna i bez ikakve jasne koncepcije u napadu. Ni rana povreda Angela di Marije, koji je u 24. minutu morao da izađe, ne može da bude opravdanje, pošto je Juve već tada bio u rezultatskom minusu.

Maccabi je makar u ovom meču pokazao da nije slučajno ušao u Ligu šampiona. Pravilno je ocijenio da je ovo veče za veliki skalp i historijska prilika da se jedan, samo po imenu, velikan obori na pleća. Od samog starta šampion Izraela pokazao je riješenost da dođe do historijske prve pobjede u elitnom takmičenju, a divno veče upotpunio je dvostruki strijelac Omer Atzili. On je tresao mrežu Wojciecha Szczesnyog u sedmom i 42. minutu i sada je Maccabi bodovno poravnat sa Juventusom i u naredna dva kola tražiće šansu da prezimi u Evropi, makar u Ligi Evrope.

Standings provided by Sofascore

Manchester City prvi put ove sezone nije došao do pobjede u Ligi šampiona. Ali kako se sve odvijalo na Parkenu protiv Copenhagena, vjerovatno Pep Guardiola i ne treba previše da bude nezadovoljan osvojenim bodom. Jer dođe veče kada te zadesi jedan maler, a City je imao pravi het-trik malera i to u razmaku od 20 minuta.

Reuters/Andrew Boyers

Prvo je u 11. minutu Rodri zatresao mrežu Danaca, ali je gol poništen poslije intervencije VAR. Taj isti VAR je 14 minuta kasnije intervenisao u korist Cityja, kada je dosuđen penal. Odgovornost je preuzeo Riyad Mahrez, ali Alžirac ponovo nije realizovao penal. Ovog puta njegov šut sa bijele tačke odbranio je Kamil Grabara. A treći maler Građane je zadesio u 30. minutu. Tada je Sergio Gomez dobio direktan crveni karton.

Na kraju City je i sa 10-oricom bio nešto agilniji i bolji rival, ali domaćin je iskoristio brojčanu prednost i uspio da odbrani bod na svom terenu, koji bi mu mogao dati dobru šansu da se izbori na kraju za treće mjesto i nastavak takmičenja u Ligi Evrope.