Liga Prvaka: Senzacija u Bavarskoj, Villarreal u polufinalu!

Nogomet 12. apr 202222:54 > 23:15 0 komentara
REUTERS/Kai Pfaffenbach

Španski Villarreal napravio je senzaciju u Ligi Prvaka nakon što je na Allianz Areni odigrao neriješeno sa domaćim Bayernom i zahvaljujući minimalnom pobjedom u prvoj utakmici prošao u polufinale.

Nakon vrlo izjednačenog starta utakmice, u prvih 20 minuta nije bilo velikih prilika, ali je Bayern imao imperativ pobjede. Jedina šansa koju je stvorio domaći tim došla je u 21. minuti kada Musiala iskosa loše šutirao.

U 30. minuti ponovno je Musialabio u šansi. Šutirao je glavom, ali je njegov udarac pogodio dobro postavljenog golmana Rullija.

Villarreal je imao sjajnu priliku u 42. minuti. Danjuma se sjurio u šesnaesterac Bayerna, ali je njegov udarac bio neprecizan.

Bayernovi napadi trajali su do poluvremena, ali su bili jalovi, te eje Villarreal uspio sačuvati mrežu i pri rezultatu 0:0 otići na odmor.

Bayern je u drugom poluvremenu krenuo po pogodak. Prvu pravu priliku imali su u 50. minuti kada je Upamecano snažno šutirao nakon gužve u šesnaestercu, ali je njegov šut otisao preko gola.

Samo minut kasnije, domaći dolaze u vodstvo. Igrači Bayerna ukrali su lotpu na polovini Villarreala, lopta je došla do Mullera, on je uposlio Lewandowskog, koji je proslijedio loptu u mrežu.

Muller je i sam imao priliku u 72. minuti utakmice. Sane je centrirao za Mullera, a njemački ofanzivac šutirao za malo neprecizno pored gola.

Bayern je imao inicijativu i pokušao doći do još jednog pogotka, ali napadi Bavarskog tima nisu urodili plodom. Iz jedne od rijetkih prilika koje je imao na meču Villarreal je došao do pogotka. Nakon kontranapada Moreno je uposlio Chukwuezea, koji je postigao odlučujući pogodak za Žutu podmornicu.

Villarreal će tako igrati polufinale Lige Prvaka, a sastat će se sa boljim iz meča Liverpool – Benfica , koji se igra sutra navečer.