Lisice postale zečevi: Peti vezani poraz za Leicester u Premier ligi

Nogomet 04. sep 202217:21 0 komentara
Action Images via Reuters/John Sibley

Fudbaleri Brightona pobijedili su tim Leicestera sa 5:2 u pretposljednjoj utakmici šestog kola Premier lige.

Lisice su bile u seriji od četiri vezana poraza i nadali su fudbaleri Brendana Rodgersa da će loš niz prekinuti u Brightonu.

Međutim, uprkos dobrom početku doživjeli su peti poraz zaredom i nalaze se zakucani za dno tabele sa samo jednim osvojenim bodom u prvih sedam kola.

Poveo je Leicester već u prvom minutu golom Iheanacha, domaći Galebovi uspjeli su da preokrenu autogolom Thomasa u desetom i Caiseda u 15. minutu, da bi asistent kod prvog gola gostiju Daka izjednačio u 33. minutu na 2:2.

Na žalost Brendana Rodgersa to je bilo sve od njegovog tima. U drugom poluvremenu izabranici Grahama Potera postigli su čak tri gola i nanijeli rivalu ubjedljiv poraz. Golove su postigli Trossard u 64, Mac Allister u 71. iz jedanaesterca i u 90+7. minutu.

Poter je zasluženo hit među menadžerima u Engleskoj, dok je Rodgers izgleda pred smjenom u Leicesteru.

U narednom kolu Brighton gostuje Bournemouthu, dok Leicester dočekuje Aston Villu.