Liverpool diše Cityju za vratom: Redsi deklasirali Leeds

Nogomet 23. feb 202222:38 0 komentara
REUTERS/Peter Powell

Fudbaleri Liverpoola savladali su u zaostalom susretu 19. kola engleske Premier lige ekipu Leedsa na Anfield Roadu uvjerljivim rezultatom 6:0.

Redse je u prednost doveo Mohamed Salah sa bijele tačke već u 15. minuti susreta. Prethodno je Dallas igrao rukom u svom šesnaestercu.

Na 2:0 u 30. minuti povećao je Joel Matip. Ovoga puta Salah je bio u ulozi asistenca, a Kamerunac u stilu najboljih napadača postigao pogodak.

Pet minuta kasnije Mohamed Salah postiže i drugi gol sa bijele tačke. Prethodno je Ayling oborio Sadia Manea u šesnaestercu.

Dva gola za Redse postigao je Sadio Mane u drugom poluvremenu. Senegalac je pogađao u 80. i 91. minuti susreta, a konačan rezultat postavio je Virgil van Dijk u trećoj minuti nadoknade.

Liverpool se nakon ove pobjede približio na samo tri boda zaostatka u odnosu na prvoplasirani City i sada na kontu ima ih 60. Leeds je 15. sa 23 boda.