Liverpool i Atletico u osmini finala Lige Prvaka (VIDEO)

Nogomet 07. dec 202122:55 > 08. dec 2021 07:59 0 komentara
REUTERS/Alberto Lingria

Fudbaleri Liverpoola i Atletico Madrida plasirali su se u osminu finala Lige Prvaka nakon što su savladali ekipe Milana, odnosno Porta.

Bila je to utakmica u kojoj do prvog gola nije bilo velikih prilika, i u kojoj se igralo dosta izjednačeno. U 29. minutu igrači Milana izborili su korner. Tonali je centrirao, loptu nije zahvatio Minamino, lopta je prevarila i Alissona, koji ju je uspio kratko odbiti van peterca, ali na pravom mjestu je bio Fikayo Tomori, koji je pospremio loptu u mrežu Liverpoola. Gol defanzivca Milana pogledajte OVDJE

Vodstvo Milana nije dugo trajalo. Samo sedam minuta kasnije, Oxlade-Chamberlain je prevario Kessieja, snažno šutirao prema golu, Maignan je uspio odbiti loptu, ali samo do Mohameda Salaha, kojem nije bilo teško izjednačiti na 1:1. Gol Liverpoola pogledajte OVDJE

Nakon izjednačenja gosti iz Liverpoola su preko Origija imali još jednu polupriliku, ali rezultat se do poluvremena nije mijenjao.

Početkom drugog poluvremena Liverpool je krenuo po drugi pogodak, a do njega su došli u 55. minutu. Mane je pobjegao odbrani Milana, snažno šutirao sa lijeve strane, a Maignan je uspio odbiti loptu do koje je došao Origi, koji je glavom poslao loptu u nebranjeni dio gola Milana. Drugi gol Liverpoola pogledajte OVDJE.

Milan je mogao izjednačiti u 85. minuti. Kessie je nakon dodavanja Ibrahimovića ostao sam u šesnaestercu, ali je Alisson sjajnom intervencijom spasio svoj gol.

Liverpool je tako potvrdio prvo mjesto sa šest pobjeda iz isto toliko utakmica i 18 bodova, dok je Milan završio evropsku avanturu za ovu sezonu na posljednjem mjestu grupe B.

Porto – Atletico Madrid

Budući da su u grupi B sa Liverpoolom u osminu finala mogle proći sve ostale ekipe, izuzetno zanimljiv bila je i utakmica koja je igrala na stadionu Dragao između Porta i Atletica. Nakon utakmice gdje smo mogli vidjeti tri crvena kartona, Atletico je pobijedio domaćine rezultatom 3:1.

Gosti iz Španije imali su bolje prilike u prvom poluvremenu, i to preko Marcosa Llorentea koji je dva puta u 22. i 23. minuti propustio dovesti goste u vodstvo. Oba puta fantastičnim intervencijama opasnost je odagnao golman Diogo Costa. Imao je i Porto šansu da povede u 32. minuti, ali je Jan Oblak bio na mjestu i ostao je nesavladan, pa se na poluvijeme otišlo pri rezultatu 0:0.

Gosti su u nastavku nastavili prijetiti, a njihov trud se isplatio u 56. minuti. Nakon kornera kojeg je izveo Lemar lopta je stigla do Francuza na pet metara od gola, a njemu nije bilo teško matirati Dioga Costu. Gol Atletica pogledajte OVDJE.

Pobjedu Atletica potvrdili su Angel Correa u 90., te Rodrygo De Paul u 92. minuti utakmice za 0:3. Golove pogledajte OVDJE i OVDJE.

Do kraja utakmice Porto je uspio samo ublažiti poraz. Sergio Oliveira bio je strijelac iz jedanaesterca za konačnih 1:3.

Atletico je završio grupnu fazu na drugom mjestu sa sedam bodova, dok će Porto nastaviti putovanje u evropskim takmičenjima kroz Evropsku ligu.