Liverpool nakon preokreta bolji od Milana, pobjede Reala, Cityja i Ajaxa

Nogomet 15. sep 202122:54 > 22:55 0 komentara
REUTERS/Phil Noble

Fudbaleri Liverpoola savladali su u derbiju prvog kola ekipu Milana na Anfieldu nakon preokreta rezultatom 3-2.

Liverpool je krenuo silovito od prvog minuta susreta. Redale su se šanse, a u vodstvo su stigli u devetoj minuti susreta. Trent Alexander-Arnold je nakon sjajne akcije izbio sam pred Maignana šutirao, a Tomori u želji da izblokira udarac prevario svog golmana i doveo Liverpool u vodstvo.

Nije tim Jurgena Kloppa stao sa napadima ni nakon vodećeg gola, a novu priliku imali su u 14. minuti susreta. Robertson je šutirao, Bennacer igrao rukom, a sutija Mariniak pokazao na bijelu tačku. Odgovornost je preuzeo Mohamed Salah, ali je šutirao loše i njegov udarac je odbranio Maignan.

Propustili su Redsi još nekoliko izglednih prilika, a kazna je stigla u 42. minuti susreta. Nakon sjajne akcije Leao proigrava Antu Rebića koji rutinski pogađa za poravnanje.

Samo dvije minute kasnije novi šok na Anfieldu. Milan pravi novu sjajnu akciju, Leao je šutirao, Robertson loptu zaustavio na gol liniji, ali je ipak za preokret pogodio Brahim Diaz.

Liverpool je do poravnanja stigao u 49. minuti susreta. Salah se iskupio i nakon asistencije Hendersona postigao prvi gol u ovoj sezoni Lige prvaka.

Kapiten Liverpoola je nakon asistencije upisao i gol. Nakon kornera Liverpoola lopta pada na nogu Hendersona koji “drop-kickom” na fenomenalan način pogađa za novi preokret na Anfieldu.

City u sjajnom meču savladao Leipzig

Manchester City je u veoma zanimljivom susretu bio bolji od Leipziga. Ekipu Pepa Guardiole u vodstvo je doveo Nathan Ake u 16 minuti, a prednost je udvostručena u 28. Autogol je postigao Mukiele.

Ipak, da “Građani” na odmor odu sa dva gola prednosti zaslužan je Ryad Mahrez koji je pogodio sa bijele tačke u drugoj minuti nadoknade.

Njemački tim se ipak nije predavao, a Nkunku postiže svoj drugi gol na samom startu drugog poluvremena.

Jack Grealish pet minuta kasnije postiže fenomenalan pogodak za novu prednost od dva gola razlike. Nkunku pet minuta kasnije postiže hat-trick, ali je Cancelo već u narednom postigao novi gol za Manchester. Konačan rezultat postiže Garbriel Jesus u 87. minuti susreta.

Ajax deklasirao u gostima Sporting

Prvak Nizozemske je deklasirao u gostima lisabonski Sporting sa 5-1. Četiri gola za Ajax postigao je Sebastian Haller, dok je jedan postigao Berghuis. Jedini gol za Sporting postigao je Brazilac Paulinho.

Derbi između Intera i Reala pripao Madriđanima, Edin Džeko odigrao svih 90 minuta

Inter je bio nešto bolji protivnik na ovom susretu, propustili su nekoliko izglednih prilika. Kapiten reprezentacije BiH Edin Džeko odigrao je svih 90 minuta za prvaka Italije, a propustio je tri veoma dobre prilike. Međutim, Thibaut Courtois je večeras pokazao zašto je jedan od najboljih golmana na svijetu. Real Madrid je kaznio promašaje domaćina u samom finišu susreta, a strijelac jedinog gola bio je mladi Brazilac Rodrygo.

Za iznenađenje večeri pobrinuli su se fudbaleri Club Bruggea koji su odigrali 1-1 protiv skupocjenog tima Paris Saint Germaina.

UEFA Liga prvaka – 1. kolo:

Grupa A:

Club Brugge 1-1 Paris Saint Germain (Vanaken / Herrera)

Manchester City 6-3 Leipzig (Ake, Mukiele a.g, Mahrez, Grealish, Cancelo, Jesus / Nkunku x3)