Liverpool nakon preokreta bolji od Newcastle Uniteda (VIDEO)

Nogomet 16. dec 202122:51 > 23:19 0 komentara
REUTERS/Peter Powell

Fudbaleri Liverpoola savladali su u 17. kolu engleskog Premiershipa na Anfield Roadu ekipu Newcastle Untieda nakon preokreta rezultatom 2:1.

Nisu stvari najbolje krenule za ekipu Jurgena Kloppa jer je Newcastle taj koji je prvi stigao do prednosti.

Bivši igrač Liverpoola Jonjo Shelvey je u sedmoj minuti iskoristio grešku Thiaga Alcantare i postigao prelijep gol sa ruba kaznenog prostora.

Ipak, Redsi su u samo četiri minute došli do preokreta. Najprije je Diogo Jota pogodio u 21. minuti.

Da bi i Mo Salah četiri minute kasnije natrčao na odbijenu loptu, te je poslao iza Dubravke.

Pobjedu Liverpoola ovjerio je Trent Alexander Arnold u 87. minuti susreta, na fenomenalan način. Šutirao je desni bek sa nekih 25 metara silovito i pogodio rašlje gola Martina Dubravke.

Nakon 17. kola Liverpool je drugoplasirani tim na tabeli Premiershipa sa 40 bodova, bodom manje u odnosu na prvoplasirani City. Newcastle je pretposljednjeplasirani sa samo 10 bodova i velika je borba pred Eddijem Howeom da ostavi ovaj superbogati tim u društvu najboljih.