Liverpool pobijedio City za prvi trofej sezone uz prvijenac Nuneza (VIDEO)

Nogomet 30. jul 202220:14 > 20:19 0 komentara
Action Images via Reuters/Andrew Boyers

Jurgen Klopp u meču za prvi trofej u sezoni, onom u Community Shiledu, nadmudrio Pepa Guardiolu, Liverpool je pobjedom nad Manchester Cityjem napravio sjajnu uvertiru pred početak Premijer lige.

Liverpool je u sjajnom meču igranom u Leicesteru savladao City 3:1. Na taj način Redsi su osvojili prvi trofej u sezoni, u 100. jubilarnom finalu Community Shielda.

Iako je ovo bio prvi zvanični meč za oba tima, koja su doživjela po nekoliko izmjena, na King Power stadionu je tokom finala viđen vrlo dobar fudbal, sa dosta uzbuđenja, kao odlična najava šta nas očekuje u novoj sezoni Premijer lige.

Liverpool je bolje krenuo, bio agilniji, iako debitant Nunez nije bio u startnoj postavi tima sa Anfielda. To je i donijelo početno vodstvo Redsima, Salah je u 21. minutu odlično pronašao Alexander-Arnolda, koji je izvrsnim udarcem savladao Edersona, lopta se od stative odbila u njegov gol za 0:1.

Mogao je na ovom meču rezervista Nunez vjerovatno i da riješi pobednika meča, ali je njegov udarac sa 15 metara u 62. minutu na nevjerovatan način, glavom, odbranio Ederson.

Ulilo je to dodatnu dozu samopouzdanja Cityju, Građani su krenuli po izjednačenje i stigli do njega. Izbjegli su u tom napadu iz 72. minuta igrači šampiona Engleske ofsajd, u nastavku akcije Alvarez je ubacio loptu u protivničku mrežu sa dva metra. Sudije su posle signalizacije iz VAR sobe preinačile odluku i priznale pogodak – 1:1.

Ipak, samo deset minuta kasnije Liverpool je ponovo vodio. Bila je to prelijepa kontra Redsa, poslije centrašuta Salaha, Nunez nije najbolje glavom šutirao, ali je pogodio u ruku odbrambenog igrača Manchestera. I ponovo je radio VAR, ovoga puta sudija Pouson je i lično želio da se uvjeri u odluku, pokazao je na bijelu tačku, a Salah je donio erupciju oduševljenja navijačima tima iz Liverpula.

U četvrtom minutu nadoknade Nunez je debitantskim golom za Liverpool riješio sve dileme, poslije odličnog ubacivanja Robertsona glavom je matirao Edersona za konačno slavlje.