Liverpool savladao Watford i barem na kratko preuzeo lidersku poziciju (VIDEO)

Nogomet 02. apr 202215:25 > 16:05 0 komentara

Fudbaleri Liverpoola savladali su u uvodnom susretu 31. kola engleske Premier lige ekipu Watforda rezultatom 2:0.

Tim Jurgena Kloppa je u ovaj susret ušao kao veliki favorit, a do prednosti su stigli u 22. minuti. Joe Gomez je uputio sjajan centaršut, a Diogo Jota glavom poslao loptu iza leđa iskusnog Forstera.

Napadali su Redsi i u nastavku susreta, propustili nekoliko izglednih prilika, ali su pobjedu potvrdili u 89. minuti. Jota je oboren u šesnaestercu Watforda, a sudija Attwell nakon asistencije VAR-a pokazao na bijelu tačku. Siguran izvođač bio je Fabinho.

REUTERS/Phil Noble

Liverpool se ovom pobjedom probio na lidersku poziciju sa 72 osvojena boda. Watford je 18. sa 22 osvojena boda.