Liverpool siguran, Harrison sa tri gola pobijedio Čekićare

Nogomet 16. jan 202217:21 > 17:24 0 komentara
REUTERS/Phil Noble

U dva meča 22. kola Premier lige odigrana u nedjelju pobjede su upisali Liverpool i Leeds.

Liverpool je na svom terenu savladao Brentford rezultatom 3:0.

Ako je Brentford namučio Redse u prvom meču sezone i uzeo bod u sjajnom meču, u nedjelju nije mogao mnogo toga.

Ipak, odolijevali su gosti sve do 44. minuta kada je za 1:0 pogodio Fabinho uz asistenciju Trenta Aleksandera-Arnolda, desetu u sezoni.

Nakon niza promašaja, Liverpool je do drugog gola na utakmici došao u 69. minutu. Strelac je bio Alex Oxlade-Chamberlain. Asistencija se nakon dobrog centaršuta piše Andyu Robertsonu.

Za 3:0 pogodio je Takumi Minamino u 77. minutu – samo tri minuta nakon što je ušao u igru. Ovoga puta asistent je bio Roberto Firmino.

Liverpool sada na drugom mjestu na tabeli ima 45 bodova, 11 manje i meč manje od Manchester Citya. Redsi imaju dva boda i meč manje od Chelsea. Brentford je ostao na 14. mjestu sa 23 boda.

Leeds je slavio na gostovanju West Hamu rezultatom 3:2.

Leeds je poveo već u desetom minutu golom Harrisona, ali je onda uslijedila dvostruka prinudna izmena za goste.

Bowen je u 34. minutu donio Čekićarima izjednačenje, ali je Leeds ipak imao prednost na odlasku na odmor. Samo tri minuta kanije Harrison je postigao svoj drugi gol na meču.

West Ham do novog izjednačenja dolazi u 52. minutu. Michail Antonio je bio asistent a egzekutor je bio Fornals.

I opet Leeds odgovara veoma brzo, samo četiri minuta kasnije sjajni jack Harrison kompletirao je het-trik.

U 74. minutu, nakon VAR provjere zbog ofsajda je poništen gol Klicha kojim je Leeds mogao i definitivno da riješi ovaj meč.

Bowen je u posljednjem minutu promašio praktično prazan gol i priliku da donese bod West Hamu.

Ekipa Marcela Bielse sada je na 15. mjestu na tabeli sa 23 boda. West Ham je četvrti sa 37.

Duel Tottenhama i Arsenala koji je trebalo da zaokruži nedjeljni program u Premier ligi je odložen na zahtjev Arsenala.