Liverpool siguran protiv Norwicha, City nakon preokreta bolji od Wycombea

Nogomet 21. sep 202122:39 0 komentara
Reuters/Paul Childs

Večeras je odigrano deset susreta u 1/16 finala engleskog Liga kupa, a ova runda takmičenja donijela je nekoliko zanimljivih okršaja.

Liverpool je u gostima u jedinom premijerligaškom dvoboju večeras bio siguran protiv Norwich Cityja sa 3-0.

Redsi su stigli do prednosti već na otvaranju susreta, a nakon kornera u četvrtoj minuti najbolje se snašao Japanac Minamino koji je postigao pogodak za Liverpool.

Imao je domaćin veliku priliku da sa jedanaest metara poravna rezultat u 42. minuti, ali je udarac Tzolisa sjajno zaustavio mladi golman Liverpoola Caoimhin Kelleher.

Izabranici Jurgena Kloppa kaznili su ovaj promašaj u drugom poluvremenu preko Divocka Origija koji je pogodio u 50., te Takumija Minamina koji je svojim drugim golom u 80. minuti postavio konačan rezultat.

City nakon preokreta savladao Wycombe

Izabranici Pepa Guardiole nisu najbolje započeli susret jer su gosti poveli u 22. minuti preko Hanlana, ali je Kevin De Bruyne rezultat u egal vratio samo 7 minuta kasnije.

U finišu prvog poluvremena Mahrez je u 43. minuti preokrenuo rezultat na 2-1, da bi u prvoj minuti nadoknade u listu strijelaca upisao se i Phil Foden.

Ferran Torres pogađa za 4-1 u 71. minuti susreta, drugi pogodak na utakmici Riyad Mahrez postiže u 82. minuti, a konačan rezultat postavio je mlado Conor Palmer u 89. minuti.

Brentford je bio siguran protiv Oldhama sa 7-0, Burnley je bio bolji od Rochdalea sa 4-1, dok je Sunderland bio bolji od Wigana u gostima sa 0-2.

Engleski EFL kup – 1/16 finala:

Brentford 7-0 Oldham (Forss x3, Wissa x2, Diarra a.g)

Burnley 4-1 Rochdale (Rodriguez x4 / Beesley)

Manchester City 6-1 Wycombe (De Bruyne, Mahrez x2, Foden, Torres, Palmer / Hanlan)

Norwich 0-3 Liverpool (Minamino x2, Origi)

Preston 3-1 Cheltenham (Hughes, Rafferty, Maguire / Vassel)

Watford 1-3 Stoke City (Fletcher / Powell, Clucas, Tymon)

Wigan 0-2 Sunderland (Broadhead, O'Nien)