Liverpool u sjajnom susretu savladao Atletico, Krunić nastupio u porazu Milana

Nogomet 19. okt 202122:57 0 komentara
REUTERS/Sergio Perez

Fudbaleri Liverpoola su u sjajnom susretu trećeg kola grupne faze Lige prvaka savladali Atletico Madrid sa 3-2, dok je Milan upisao novi poraz. Ovoga puta bolji je bio Porto sa 1-0.

Redsi su u susret ušli na furiozan način. Igrao se osmi minut susreta kada je Mohamed Salah povukao loptu sa desne strane, prošao pokraj tri igrača Atletico Madrida, šutirao, loptu na putu do gola kratko zakačio James Milner i prevario Jana Oblaka.

Samo pet minuta kasnije novi gol za Redse. Keita je fenomenalno šutirao sa ruba kaznenog prostora i pogodio same rašlje gola Atletico Madrida.

Međutim, nisu se gosti predavali. U 20. minuti Koke šutira sa nekih 20 metara, Griezmann kači loptu na putu do gola i vara Alissona.

Nastavio je Atletico sa napadima, Griezmann je mogao proavnati rezultat u 28. minuti susreta, izašao je sam na Alissona, ali je Brazilac fenomenalno reagovao.

Ipak, ono što nije uspio tada, uspio je šest minuta kasnije. Felix je dodao loptu do sjajnog Francuza, koji bježi odbrani Liverpoola i pogađa za 2-2.

I u drugom poluvremenu viđeno je dosta uzbuđenja, a Atletico je ostao sa igračem manje u 52. minuti kada je Antoine Griezmann kopačkom kopačkom u lice nesmotreno pogodio Firmina, te je zaradio direktan crveni karton.

Redsi su brojčanu nadmoć iskoristili u 76. minuti susreta kada je Mohamed Salah pogodio sa bijele tačke. Nešto ranije je Hermoso faulirao Dioga Jotu.

Porto minimalnim rezultatom bolji od Milana

U drugom susretu grupe B Porto i Milan sastali su se na stadionu Dragao, a bolji je bio portugalski tim rezultatom 1-0. Trenutak odluke desio se u 65. minuti susreta kada je Diaz pogodio na asistenciju Taremija.

Bh. reprezentativac Rade Krunić za Milan je igrao do 82. minute kada ga je zamijenio Daniel Maldini.

Liverpool je nakon ovog kola lider na tabeli grupe B sa 9 bodova, Atletico i Porto imaju po 4, dok je Milan posljednjeplasirani bez golova.