Liverpul smanjio zaostatak za Cityjem, pao Crystal Palace

Nogomet 23. jan 202217:02 0 komentara
Reuters/Carl Recine

U popodnevnom terminu u nedjelju su u Premijer ligi odigrana tri meča. Pobjedu je upisao samo Liverpool na gostovanju Crystal Palaceu.

Tek je osam minuta prošlo od početka meča kada su gosti došli do prednosti. Andy Robertson upisao je osmu asistenciju na osam posljednjih mečeva, a gol je postigao Virgil van Dijk.

Nakon pola sata igre, nova asistencija za Robertsona i pogodak Alexa Oxladea-Chamberlanea.

Pred kraj prvog dijela meča Palace je propustio da kazni greške gostiju koje su nastavile da se ponavljaju i u drugom poluvremenu.

Igrao se 55. minut kada je Odson Edouard smanjio na 2:1, a u nastavku je domaće od izjednačenja u nekoliko navrata dijelio samo Alisson Becker koji je upisao nekoliko odbrana.

Za promašaje je stigla kazna. Oborio je Guaita Dioga Jotu u kaznenom prostoru, a nakon trominutne VAR provjere Kevin Friend je pokazao na bijelu tačku. Fabinho je bio siguran egzekutor penala za vodstvo Liverpoola 3:1.

Arsenal i Burnley¸odigrali su bez golova 0:0, a bodove su podijelili i Leicester i Brighton odigravši rezultatom 1:1.