Ljepotica na Etihadu: Manchester City srušio Real u meču sa sedam golova

Nogomet 26. apr 202222:53 > 22:55 0 komentara
REUTERS/Craig Brough

Fudbaleri Manchester Cityja savladali su u prvom polufinalnom susretu UEFA-ine Lige prvaka ekipu Real Madrida u sjajnom susretu rezultatom 4:3.

Građani su krenuli silovito od samog početka, a do prednosti su stigli već u drugoj minuti. Strijelac je bio Kevin De Bruyne. Riyad Mahrez je sjajno prošao po desnoj strani, ubacio u sredinu, a Belgijanac glavom poslao loptu u mrežu Courtoisa. Gol De Bruynea pogledajte OVDJE.

Sjajnih prvih deset minuta igre Cityja krunisao je Gabriel Jesus. Sjajno je ovoga trenutka De Bruyne asistirao asistirao za Brazilca, a ovaj driblingom izbacio Alabu i matirao Courtoisa. Gol Jesusa pogledajte OVDJE.

Prvu priliku za Kraljevski tim imao je Karim Benzema u 17. minuti susreta. Benzema je odložio loptu za Brazilca, a Vinicius šutirao silovito, ali pored gola.

U 25. minuti Ruben Dias se poigravao, Benzema mu ukrao loptu koja je potom došla do Viniciusa, Brazilac u želji da izbije odigra povratnu loptu za Benzemu pogodio Diasa, lopta prevarila Edersona, ali pogodila stativu. Sudija je ipak nakon toga podigao zastavicu.

Već u narednom napadu velika prilika za City. Mahrez je nakon ispucavanja Edersona pobjegao odbrani Reala, bio nesebičan iako je imao u sredini samog Jesusa, šutirao. ali pored gola.

U 28. minuti nova sjajna kontra koju su kreirali Mahrez – De Bruyne – Foden. Na kraju je Foden šutirao nakon dodavanja De Bruynea, ali je njegov udarac otišao pored gola.

Real Madrid je zaprijetio već u narednom napadu. Benzema je centrirao loptu nakon jednog kornera, Alaba bio najviši u skoku, ali je njegov udarac otišao pored gola.

U 30. minuti zaprijetio je i Oleksandr Zinchenko. Odložio je De Bruyne loptu na lijevu stranu za Ukrajinca koji šutira silovito, ali i pored gola gostiju.

Fenomenalni Karim Benzema dvije minute kasnije smanjuje prednost domaćina. Ferland Mendy je poslao loptu sa lijeve strane, a maestralni Francuz na sjajan način loptu poslao iza leđa Edersona. Gol Benzeme pogledajte OVDJE.

Nestvarnih 35. minuta prvog dijela kompletirao je Rodrygo koji je primio loptu sa ruba šesnaesterca i snažno šutirao, ali je Ederson još jednom veoma dobro intervenisao.

Igrao se 40. minut kada je De Bruyne pokušao iznenaditi Courtoisa. Šutirao je silovito iskosa, ali je Belgijanac bio na visini zadatka.

Krenuo je City snažno i na startu drugog djela. Pobjegao je Mahrez odbrani Cityja u 48. minuti šutirao sjajno, ali je njegov udarac završio na stativi. Nakon toga lopta dolazi do Fodena, Courtois je već bio savladan, ali je Carvajal izblokirao njegov udarac.

Foden se za veliki promašaj iskupio pet minuta kasnije. Fernandinho je sjajno prošao po desnoj strani, centrirao u šesnaesterac, a Phil Foden sjajno glavom loptu smjestio iza leđa Courtoisa. Gol Fodena pogledajte OVDJE.

Ipak, uzbuđenje se nije smirlio, samo dvije minute kasnije Vinicius postiže drugi gol za Real Madrid. Sjajno je Brazilac prevario Fernandihna, namjestio se i rutinski pogodio mrežu Edersona. Nestvaran susret gledali smo na Etihadu večeras. Gol Viniciusa pogledajte OVDJE.

Igrala se 68. minuta kada je Zinchenko dodao loptu do Laportea, a defanzivac Građana šutirao direktno u Courtoisa.

Nakon par mirnijih minuta novo uzbuđenje i ponovo se mreža dresla. Bernardo je došao do lopte silovito šutirao i pogodio rašlje gola Thibauta Courtoisa. Igrala se 74. minuta. Gol Bernarda Silve pogledajte OVDJE.

Samo dvije minute kasnije nova bravura sjajnog Alžirca Riyada Mahreza. Poigrao se sa odbranom Kraljeva, šutirao, ali je lopta otišla za malo pored gola.

U 78. minuti svoj udarac pokušao je i Luka Modrić. Namjestio se kapiten Vatrenih, šutirao, ali je lopta otišla pored gola.

Ipak, ni tu uzbuđenjima nije bio kraj. Igrala se 80. kada je Aymerik Laporte igrao lukom nakon jednog centaršuta Carvajala, a sudija Istvan Kovacs pokazao na bijelu tačku. Siguran izvođač najstrožije kazne bio je Karim Benzema. Gol Benzeme pogledajte OVDJE.

Igrala se 85. minuta kada je Ruben Dias imao novu veliku priliku za City. Sterling je spustio loptu za Diasa, a Portugalac kasnio i poslao loptu pored gola.

Do kraja susreta rezultat se nije mijenjao pa će City na Santiago Bernabeu odnijeti jedan gol prednosti.

Revanš meč ovih rivala igra se naredne srijede u Madridu.