LK: Feyenoord u Francusku nosi gol prednosti, remi Leicestera i Rome

Nogomet 28. apr 202222:56 0 komentara
Action Images via Reuters/Paul Childs

Večeras su odigrani i prvi polufinalni mečevi trećeg po jačini evropskog takmičenja, Konferencijske lige. Vrijednu pobjedu upisao je Feyenoord, dok su Leicester i Roma odigrali 1:1.

Sjajan meč viđen je u Rotterdamu, a domaći Feyenoord je sa 3:2 bio bolji od Marseillea našeg Seada Kolašinca.

Poveli su domaćini već u 18. minuti preko Dessersa, a samo dvije minute kasnije Sinisterra je udvostručio prednost.

Ipak, Marseille se do kraja prvog dijela vratio u igru. Dieng je sjajno pogodio u 28. minuti za 2:1, da bi Gerson do kraja prvog dijela i poravnao rezultat.

Domaćin je bio nešto konkretniji, a tako je na startu drugog dijela stigao i do trećeg gola, koji je na kraju ispostavit će se donio im i pobjedu. Igrala se 46. minuta kada je Dessers drugim golom na susretu donio veliku pobjedu domaćinu.

Sead Kolašinac je cijeli meč za Marseille odgledao sa klupe rezervne igrače.

Remi Leicestera i Rome

Na King Power stadionu Leicester i Roma odigrali su neriješeno – 1:1.

Roma je prijetila nešto više u prvom dijelu, a inicijativu su krunisali golom iz 15. minute. Zalewski je probio po lijevoj strani, centrirao u sredinu, a kapiten Lorenzo Pellegrini smjestio loptu u mrežu.

Poravnanje Lisicama donio je Gianluca Mancini autogolom u 67. minuti. Prethodno je šutirao Lookman, a lopta na putu do mreže zakačila defanzivca Vučice.

Revanš mečevi na rasporedu su za 7 dana.