LK: Gomes sa dva gola odveo Partizan dalje

Nogomet 24. feb 202220:49 0 komentara
REUTERS/Novak Djurovic

Fudbaleri Partizana plasirali su se u osminu finala UEFA Lige konferencije pošto su u revanš meču play-offa nokaut faze pobijedili u Beogradu tim Sparte sa 2:1.

Crno-bijeli su pobijedili i u prvoj utakmici u Pragu i potpuno zasluženo se plasirali u osminu finala najmlađeg evropskom klupskog takmičenja.

Pobjedu Beograđanima donio je Ricardo Gomes u prvom poluvremenu golovima u 7. i 24. minuti susreta.

Sve što je Sparta uspjela učiniti jeste postići pogodak preko Hlozeka u 85. minuti.

U preostalim mečevima odigranim večeras Leicester je savladao Randers na gostima sa 3:1 i sa ukupnih 7:2 izborio prolaz dalje, Marseille je sa 3:0 bio bolji od Qarabaga. PSV i Maccabi Tel Aviv remizirali su 1:1, ali Nizozemski klub zbog minimalne pobjede u prvom susretu ide dalje.

Prolaz dalje obezbijedila je i ekipa Bodo/Glimta koja je golovima Solbakkena i Vetlesena savladala Celtic sa 2:0 (5:1)