LK: Hajduk poveo u 2. minutu, pa primio četiri od Villarreala

Nogomet 18. aug 202223:02 0 komentara
Josep LAGO / AFP

Hajduk iz Splita poražen je u prvom meču play-offa za Ligu Konferencije od Villarreala u Španiji sa 4:2.

Počelo je fantastično za Hajduk na gostovanju prošlogodišnjem polufinalisti Lige Šampiona.

Već u drugom minutu, talentovani Stipe Biuk pogodio je za prednost od 1:0. Međutim, nije dugo trebalo Žutoj podmornici da preokrene.

Već nakon 20 minuta bilo je 2:1, nakon pogotka Jose Luisa Moralesa i autogola Livaje, koji je inače asistirao Biuku kod vodećeg gola.

Do kraja prvog poluvremena, Španci stižu do ubjedljivih 4:1, Morales je postigao svog drugi gol u 36. minutu, a u nadoknadi je asistirao Morenu za četvrti gol domaćih.

U nastavku Hajduk uspjeva da stigne do veoma važnog gola kojim su smanjili zaostatak pred revanš na Poljudu. Rezervista Fossati je u 85. minutu bio precizan sa bijele tačke za konačnih 4:2.

Neubjedljivi Partizan, ubjedljivo pobijedio

Fudbaleri Partizana u prvom meču baraža za plasman u Lige konferencije ubedljivo su u Humskoj pobijedili ekipu Hamruna sa Malte rezultatom 4:1.

Revanš je za sedmicu dana, ali utisak je da ekipa Gordana Petrića, i pored neubjedljive partije u većem dijelu utakmice, ne bi trebalo da ima problem da ovjeri plasman u grupnu fazu takmičenja.

Crno-bijeli nisu blistali, evidentno je bilo da su u grču zbog svega što se dešavalo u posljednjih desetak dana, ali najvažnije je da su ostvarili dobar rezultat pred revanš na Malti.

Beograđani su poveli u 15. minutu iz prve ozbiljnije akcije.  Menig je asistirao, a Ricardo Gomes još jednom potvrdio zbog čega je najbolji igrač Partizana. Napadač crno-bijelih je zaobišao golmana gostiju za 1:0.

Deset minuta kasnije Petrićev tim je duplirao prednost, a nakon kornera i dodavanja Igora Vujačića strijelac je bio Slobodan Urošević.

Partizan je do odlaska na odmor još jednom matirao Maltežane i to posle brze kontre. U glavnoj ulozi bili su Menig, Partik Andrade i strijelac Fuseni Diabate.

Domaći su u nastavku meča odigrali na nijasnu slabije nego u prvom (a ni prvo nije bilo sjajno), što su gosti iskoristili i ozbiljno su prijetili, a kazna je uslijedila u 52. minutu kada je Metju Giomie glavom matirao Popovića.

Do kraja utakmice viđeno je još nekoliko dobrih šansi na obje strane, a pogodak za kapitalnu prednost pred revanš srpskom timu donio je Andrade u 77. minutu.