LK: Hat-trick Kanea u pobjedi Tottenhama nad Murom

Nogomet 30. sep 202123:07 0 komentara
REUTERS/Tony Obrien

Fudbaleri Tottenhama savladali su slovensku Muru uvjerljivim rezultatom 5-1. Briljirao je Harry Kane koji je postigao hat-trick.

Poveo je Tottenham već u četvrtoj minuti preko Dele Allija, a već u osmoj bilo je 2-0 kada je pogodio Lo Celso na asistenciju Harryja Winksa.

Kous je smanjio prednost Tottenhama na samom početku drugog poluvremena, a to je bilo sve što je slovenski predstavnik uradio večeras.

Kane je napravio vlastiti show i postigao tri pogotka i to u 68., 76. i 88. minuti susreta.

Mladi napadač iz Bosne i Hercegovine Nardin Mulahusejnović za Muru je igrao do 62. minute, dok je Azur Mahmić meč odgledao sa klupe za rezerve.

U drugom susretu ove grupe Rennes je u gostima bio bolji od Vittesea sa 2-1 i to nakon preokreta. Doveo je Wittek domaći tim u prednost, ali su gosti preko GUairassyja i Sulemana došli do preokreta.

Nakon dva kola lider na tabeli grupe G je Tottenham sa četiri boda, isto koliko ima Rennes, Vittese ima tri, dok je Mura bez bodova.