LK: Leicester jedva prošao dalje, Kolašinac nije igrao u pobjedi Marseillea

Nogomet 17. mar 202221:04 > 22:47 0 komentara
REUTERS/Stephane Mahe

Fudbaleri Leicestera, PSV-a i Olimpika iz Marseillea plasirali su se u četvrtfinale Lige konferencije, dok je Bodo Glimt nakon boljeg izvođenja penala izbacio AZ Alkmaar.

Leicester je poražen na gostovanju Rennesu 2:1, ali je zahvaljujući trijumfu u prvom duelu na “King Power“ stadionu 2:0 prošao među osam najboljih u trećem po jačini klupskom takmičenju Evrope.

Francuzi su poveli golom Benjamina Bourigeauda u 8. minutu, a Lisice su odahnule kada je Wesley Fofana u 51. minutu izjednačio. Defanzivac engleskog tima nije mogao da poželi ljepši povratak na teren nakon desetomjesečne pauze.

Flavien Tait je u 76. minutu po drugi put matirao Kaspera Schmeichela, ali i pored inicijative domaćeg tima rezultat se više nije mijenjao.

PSV je u Kopenhagenu ubedljivo savladao istoimenog rivala – 4:0. U prvoj utakmici u Eindhovenu je bilo 4:4.

Izraelan Eran Zahavi je u 10. minutu “načeo“ dansku ekipu, a u finišu prvog poluvremena prednost je duplirao Mario Gotze, asistent kod prvog pogotka.

REUTERS/Piroschka Van De Wouw

U nastavku utakmice Zahavi se još jednom upisao u strijelce, a u nadoknadi je 20-godišnji Noni Madueke postavio konačnih 4:0.

Olimpik iz Marseillea je mjesto u četvrtfinalu obezbijedio sa dva identična trijumfa – i na “Veledromu“ i večeras u Baselu bilo je 2:1.

Amine Harit u 35. minutu nije realizovao za goste, a igrače Olimpika nije omelo ni što je Dan N'Doye u 63. minutu donio prednost Švicarcima.

Cengiz Under je u 74. minutu izjednačio na 1:1, a Valentinm Rongier je u 90+3 donio pobedu gostima ukupnim rezultatom 4:2.

REUTERS/Arnd Wiegmann

Bh. reprezentativac Sead Kolašinac cijeli meč za Marseille odgledao je sa klupe za rezervne fudbalere.

AZ Alkmar i Bodo/Glimt igrali produžetak nakon što je holandska ekipa regularni dio meča dobila 2:1. U Norveškoj je bilo 2:1 Bodo. Na kraju je Norveška ekipa prošla dalje nakon boljeg izvođenja jedanaesteraca.

Žrijeb je u petak u 15 sati, a četvrtfinalne utakmice su 7. i 14. aprila.