LK: Partizan na krilima Markovića savladao Floru, Glišić pogodio za Alahskert

Nogomet 30. sep 202120:50 > 01. okt 2021 11:53 0 komentara
REUTERS/Novak Djurovic

U terminu od 18 sati i 45 minuta odigrano je prvih osam mečeva u drugom kolu UEFA-ine Konferencijske lige.

Partizan je u grupi B savladao Floru sa 2-0. Dvostruki strijelac za crno-bijeli tim iz Beograda bio je nekadašnji fudbaler Liverpoola Lazar Marković.

U drugom meču ove grupe Gent je savladao Anarthosis istim rezultatom. Slavio je belgijski tim autogolom Korreae u 28., te Kumsa iz 81. minute susreta.

Partizan nakon dva kola ima šest bodova, isto koliko ima i Gent. Dok su Flora i Anarthosis bez bodova.

Roma nastavlja sa pobjedama

Roma je u grupi C u gostima deklasirala ukrajinsku Zoryu sa 3-0.

Rimsku Vučicu je u 7. minuti doveo El Shaarawy. Smalling je u 66. minuti udvostručio Chris Smalling, da bi dvije minute kasnije Tammy Abraham postavio konačan rezultat.

U drugom susretu ove grupe CSKA Sofia i Bodo/Glimt su odigrali bez pogodaka.

Glišić pogodio za Alahskert

Ekipa finskog HJK-a je u grupi A u veoma zanimljivom susretu savladala Alashkert sa 4-2.

Doveo je goste u vodstvo Riski već u osmoj minuti, da bi Embalo izjednačio u 24.

Novo vodstvo HJK-u donosi Valenčić u 57. minuti, da bi pet minuta kasnije na 3-1 povisio Riski svojim drugim golom.

Fudbaler iz Bosne i Hercegovine i nekadašnji član Radnika iz Bijeljine Aleksandar Glišić u trećoj minuti nadoknade smanjio je na 3-2, ali je Olusanya samo minut kasnije postigao novi gol za HJK.

U drugom susretu ove grupe LASK i Maccabi Tel Aviv su odigrali 1-1.

Nakon dva gola Maccabi i LASK imaju po 4 boda na čelu grupe A, HJK ima 3, dok je Alashkert bez golova.