LK: Pobjede upisali PSV i Rapid, Slavija priredila hladan tuš navijačima Fenera

Nogomet 17. feb 202221:05 0 komentara
REUTERS/Piroschka Van De Wouw

U prvim utakmicama 1/16 finala UEFA Lige konferencije pobjede su upisali fudbaleri PSV Eindhovena, Midtyllanda, bečkog Rapida i Slavije iz Praga.

Slavija je priredila veliko iznenađenje i u gostima savladala Fenerbahce sa 2:3.

Poveli su gosti u 45. minuti, a strijelac je bio Ibrahima Traore.

REUTERS/Murad Sezer

Ipak, Fener u 58. dolazi do poravnanja preko Pelkasa, ali Dorley u 62. i Lingr i 64. donose dva gola prednosti za češki tim.

Sve što je Fener uradio do kraja jeste gol Kadioglua iz 83. minute.

Gakpo za pobjedu PSV Eindhovena

PSV je na Phillps stadionu sa minimalnih 1:0 savladao Maccabi iz Tel Aviva.

Trenutak odluke desio se u 11. minuti kada je Cody Gakpo pogodio nakon asistencije Maura Juniora.

Gosti mogu biti sretni što na revanš idu sa samo golom zaostatka jer su se fudbaleri PSV Eindhovena propisno ispromašivali.

Rapid savladao Vitesse

Fudbaleri bečkog Rapida sa 2:1 bili su bolji od nizozemskog Vitessea.

Poveli su Austrijanci već u prvoj minuti kada je Druijf pobjegao odbrani gostiju i pogodio za veliko slavlje.

Grull u 16. udvostručuje prednost, a sa tim se rezultatom otišlo na odmor.

Igrač domaćeg tima bili su veoma nervozni tokom ovog susreta, a glavni sudija meča Rumsas im je pokazao ćak šest žutih i jedan crveni karton.

REUTERS/Leonhard Foeger

Do kraja susreta vrijedan gol Vitesseu podario je Lois Openda u 74. minuti.

Povremeni reprezentativac Bosne i Hercegovine Srđan Grahovac za Rapid je igrao do 83. minute kada ga je zamijenio Querfeld.

Mydtjylland minimalno protiv PAOK-a

Prvak danske Mydtylland je sa minimalnih 1:0 savladao grčki PAOK.

Gol odluke desio se u 20. minuti kada je Andersson nakon asistencije Evandera pogodio mrežu grčkog tima.