LK: Tragedija Maribora u Rumuniji, Basel izbacio CSKA

Nogomet 25. aug 202221:40 0 komentara
Jussi Nukari / Lehtikuva / AFP

Maribor je imao priliku da se plasira u grupnu fazu Lige konferencije, ali je i posljednji slovenački predstavnik takmičenje u Evropi završio u kvalifikacijama.

Maribor je posle 0:0 u “Ljudskom vrtu” izgubio u revanšu od Cluja u Rumuniji, i to golom u 90. minutu – 1:0. Na taj način prvak Rumunije izborio je plasman u grupnu fazu trećeg po rangu evropskog klupskog takmičenja.

Slovencima je presudio Hrvat, u 90. minutu pogodio je Lovro Cvek, nekada član baš slovenačkih timova, Zavrča, Aliminija i Celja, od ove sezone uzdanica Cluja.

Predstavnik Češke Slovačko je protiv AIK-a dobar dio posla završio još pole pobjede u prvom meču, kad je bio prilično ubjedljiv – 3:0. Ipak, Česi su bili vrlo dobri i u revanšu u Solni, ostvarili su minimalni trijumf – 1:0, golom Sinjavskija u 76. minutu.

Basel je eliminisao sofijski CSKA, poslije pobjede u Švicarskoj od 2:0, golovima Freya u 66. i Langa u 84. Minutu. Ekipa koju sa klupe predvodi Saša Ilić nije uspjela da sačuva gol prednosti iz prvog duela.

Koln je iznenađujuće poražen u Njemačkoj od Fehervara sa golom razlike, ali su Nijemci opravdali ulogu velikog favorita u ovom dvomeču. U Sekešfehervaru jarčevi su slavili ubjedljivo, 3:0, golovima Hubersa u 10, Skirija u 46. i Sindlera u 90+4. minutu. Kod domaćih.

Fiorentina je poslije trijumfa u Italiji od 2:1 na prepunoj “Grols velte” areni u Enšedeu odolela Twenteu u revanš meču – 0:0. Nizozemci su bili bolji rival, ali nisu realizovali nijednu od brojnih šansi, čak sedam šuteva išlo je u okvir gola Viole, ali je Teraciano bio na visini zadatka.

West Ham je i u revanšu bio ubjedljiv protiv Viborga, poslije 3:1 u Londonu, u Danskoj su čekićari slavili sa 3:0. Molde je u Austriji pregazio Wolfsberger – 4:0, sasvim dovoljno da se nađu u grupnoj fazi i pored minimalnog poraza u prvom duelu u Norveškoj.

FCSB (bivša Steaua) iznenadio je u Norveškoj trijumfom protiv Vikinga od 3:1. Na taj način Rumuni su ostvarili plasman u grupnu fazu i pored poraza u Bukureštu od 2:1.Presudio je pogodak Crnogorca Rista Radunovića u 90+4. minutu.