LN: Remi Bugara i Makedonaca u Razgradu, ubjedljivi Gruzijci

Nogomet 02. jun 202220:52 0 komentara
REUTERS/Spasiyana Sergieva

Fudbalske reprezentacije Bugarske i Sjeverne Makedonije odigrale su neriješeno 1:1 u prvoj utakmici Grupe 4 Divizije C UEFA Lige nacija.

Meč je igran u Razgradu. Poveli su domaći fudbaleri golom Kirila Despodova u 13. minutu, izjednačio je Milan Ristovsku u 50. minutu.

Za Makedonce je ovo bio prvi meč nakon play-offa u kvalifikacijama za Svjetsko prvenstvo u kome su najprije u polufinalu ostvarili senzacionalnu pobjedu nad evropskim prvacima Italijanima u Palermu (1:0), a onda u finalu u Portu izgubili od Portugala sa 2:0.

U okviru ove grupe odigran je i meč između Gruzije i Gibraltara. Domaća selekcija slavila je u Tbilisiju sa ubedljivih 4:0.

U narednom kolu 5. juna Bugari dočekuju Gruziju, a Mekedonci gostuju Gibraltaru.

Standings provided by SofaScore LiveScore

U okviru Grupe 2 Divizije C Kipar je kao domaćin poražen u Larnaki sa 2:0 od selekcije Kosova koju s klupe predvodi nekadašnji francuski reprezentativac Alan Gires. Golove su postigli Beriša u 65. i Žegrova u 78. minutu.

Također, u okviru Grupe 2 Divizije D selekcija Estonije je kao domaćin u Talinu pobijedila San Marino sa 2:0.