LP: Aktuelni prvaci samouvjereno u četvrtfinale (VIDEO)

Nogomet 16. mar 202222:54 > 23:06 0 komentara
REUTERS/Pascal Rossignol

Fudbaleri Chelseaja pobijedili su i u revanš susretu osmine finala Lige Prvaka Lille u gostima 1-2.

Prvo vrijedno pomenu u prvom poluvremenu je igranje rukom Jorginha, nakon čega je sudac Davide Massa gledao VAR i pokazao na bijelu tačku za Lille.

Siguran realizator bio je Burak Yilmaz. Igrala se 36. minuta. Gol Yilmaza možete pogledati OVDJE.

Samo deset minuta kasnije u trećoj minuti sudijske nadoknade prvog poluvremena Jorginho se iskupio asistencijom za Christiana Pulišića koji je matirao Jardima za 1-1. Pulišićev gol možete vidjeti OVDJE.

U drugom poluvremenu prva je prijetila francuska ekipa. Pokušaj glavom Yilmaza otišao je pored lijeve stative Mendyja. Novu priliku za Lille propustio je Xeka, kada je glavom pogodio stativu u 63. minuti.

Kazna je stigla devet minuta kasnije, kada preokret aktulenim prvacima Evrope donosi Cesar Azpilicueta. Gol za preokret Chelseaja možete pogledati OVDJE.

Plasman tim iz Londona ostvario je sa ukupnih 4-1 u dva meča. U prvom susretu slavili su 2-0 na Stamford Bridgeu.