LP: Kylian Mbappe majstorijom riješio derbi između PSG-a i Real Madrida (VIDEO)

Nogomet 15. feb 202222:54 > 22:57 0 komentara
REUTERS/Benoit Tessier

Fudbaleri Paris Saint Germaina savladali su ekipu Real Madrida u prvom susretu osmine finala Lige prvaka rezultatom 1:0. Gol odluke postigao je Kylian Mbappe u četvrtoj minuti sudijske nadoknade.

Sveci su zaprijetili prvi i to u petoj minuti susreta. Mbappe je sjajno u dva navrata zalomio Carvajala, proigrao Di Mariju koji ipak nekontrolisano šutira pored gola. PSG je dosta odlučno krenuo u susret.

U 17. minuti Carvajal je ponovo pobjegao Caravajalu, šutirao sa 10 metara, ali je Courtois maestralno reagovao. Samo minut kasnije pokušao je i Danilo nakon kornera, ali je Belgijanac još jednom sjajno intervenisao.

Mladi Nuno Mendes je u 23. minuti lukavo pokušao sa lijeve strane, ali se Courtois ni ovoga puta nije dao iznenaditi.

Prvih 25 minuta susreta proteklo je u potpunoj dominaciji Parožana, a Kraljevi su s druge strane teško dolazili u posjed lopte.

Messi je probao šut u 32. minuti, ali je on na kraju otišao daleko od gola Madriđana. Real je u prvih pola sata susreta djelovao gotovo pa nemoćno, bez udarca prema golu protnivnika u prvih 45 minuta.

REUTERS/Gonzalo Fuentes

Nuno Mendes je prijetio prvi u drugom poluvremenu. Courtois je istrčao u 52. minuti i ispucao jednu loptu, ali dosta loše, ona je došla do Mendesa koji je šutirao sa nekih 35 metara, međutim nedovoljno snažno.

U 53. minuti Mbappe je odigrao povratni pas za Messija koji šutira sa ruba kaznenog prostora, ali Belgijanac još jednom sjajno interveniše.

Minut kasnije i Kroos je šutirao sa distance, ali je Donnarumma bio oprezan i bez većih problema zaustavio njegov udarac.

Mbappe je pravio mnogo problema Daniju Carvajalu, a novi se desio u 60. minuti. Sjajni Francuz je još jednom prevario Španca koji ga ruši u šesnaestercu, a sudija Orsato pokazao na bijelu tačku. Ipak, rezultat se ni nakon velike prilike za Parižane nije mijenjao, udarac Lionela Messija sa penala odbranio je Thibaut Courtois. Promašaj Messija možete pogledati OVDJE.

Lionel Messi je pokušao u 74. minuti iz slobodnog udarca, ali veoma neprecizno pored gola Thibauta Courtoisa.

Kylian Mbappe je pokušao samo dvije minute kasnije. Ponovo se lijepo oslobodio Carvajala, namjestio, šutirao, ali je lopta otišla pored gola Real Madrida. Parižani su bili mnogo bolji rival večeras.

Messi je u 86. minuti sjajno povukao loptu sa svoje polovine, projurio pored pet igrača Reala, proigrao Neymara koji šutira loše i lopta odlazi pored gola.

Veliku pobjedu Paris Saint Germainu donio je Kylian Mbappe u četvrtoj minuti sudijske nadoknade. Francuz je izbacio Carvajala, sjurio se u šesnaesterac Reala i sjajno pogodio mrežu Courtoisa. (VIDEO)

Revanš ovih timova igra se 8. marta na Santiago Bernabeu stadionu u Madridu.