LP: PSG slavio u derbiju, Sheriff iznenadio protiv Reala, siloviti Liverpool

Nogomet 28. sep 202122:57 > 23:00 0 komentara
REUTERS/Gonzalo Fuentes

Fudbaleri Paris Saint Germaina slavili su u derbi susretu drugog kola grupne faze UEFA-ine Lige prvaka protiv Manchester Cityja sa 2-0. Sheriff je priredio senzaciju savladavši u gostima Real Madrid sa 2-1, dok je Liverpool deklasirao Porto u gostima sa 5-1.

Večeras je odigrano osam utakmica grupne faze Lige Prvaka u grupama A, B, C i D. Nakon što je u ranijim termina Ajax savladao Bešiktaš, te Inter remizirao u Donjecku, nastavak večeri donio je mnogo uzbuđenja u najelitnijem evropskom klupskom takmičenju.

Sudar najbogatijih ekipa današnjice PSG i Mancehster City-a donio je prvijenac Lionel Messija u dresu Parižana i pobjedu 2-0 Mauricija Pochettina. Prvi gol za viceprvaka Francuske postigao Gueye.

U drugom meču ove grupe iznenađenje je napravio CLub Brugge savladavši Leipzig na gsotvanju 1-2. Nkunku je njemačkog predstavnika doveo u vodstvo, a preokret do kraja prvog poluvremena za Belgijance djelo su Vanakena i Ritsa.

Jednu od najvećih senzacije Lige Prvaka napravio je moldavski Sheriff Tiraspol pobjedom 1-2 u Madridu protiv Reala. Jasur Jakhshibaev doveo je Sherrif u vodstvo. Gol za izjednačenje postigao je Benzema sa bijele tačke. A najveću pobjedu moldavskog klupskog fudbala golom u sudijskoj nadoknadi Sebastien Thill.

Milan je u grupi B poražen od Atletico Madrida. Ekipi Stefana Piolija prednost daje gol Leaoa u 20. minuti. Nedugo zatim Kessie dobija drugi žuti karton, te su domaći na San Siru morali narednih sat vremena igrati sa igračem manje. Šest minuta prije kraja povratnik među Jorgandžije, Antoine Griezmann pogađa za izjednačenje. A cijeli plijen iz Italije izabranici Diega Simeonea dobijaju preko Luisa Suareza sa bijele tačke u 94. minuti.

Liverpool je deklasirao Porto u gostima. Raspoloženi Redsi pogađali su mrežu Diogo Coste čak pet puta. Salah i Firmino upisali su po dva pogotka te Mane jedan. Taremi je bio jedini strijalac za tim sa Dragao stadiona.

Gol nizozemskog reprezentativca Malen na asistenciju Bellinghama bio je dovoljan za nova tri boda Milionera protiv Sportinga.