LP: Sutjeska nije razočarala, Ludogorets je bolji

Nogomet 12. jul 202222:55 0 komentara
FK Sutjeska

Fudbaleri Sutjeske nisu razočarali protiv Ludogoretsa, naprotiv. Međutim, morali su da priznaju da je šampion Bugarske bolja ekipa.

Ludogorets je na svom terenu slavio sa 2:0, u revanšu koji je odigran u Podgorici sa 1:0, pa nastavlja kvalifikacije za Ligu šampiona, dok se Sutjeska seli u kvalifikacije za Ligu konferencija.

Nikšićani su ofanzivno počeli meč, pa su poslije svega pet minuta igre stigli do kolosalne prilike za postizanje gola. Poslije velike greške defanzivaca Ludogocera, lopta je stigla do Vuka Strikovića, koji je iz zicer pozicije, umjesto mreže zatresao prečku.

Ovaj momenat je pobudio goste iz Bugarske, koji su preuzeli inicijativu na sredini terena, napravili su nekoliko poluprilika, ali nisu uspavali ozbiljno da ugroze golmana Vladana Giljena. U samoj završnici prvog poluvremena, solidnu priliku je ponovo imao Striković, ali je lopta završila pored lijeve stative.

Sve je bilo gotovo posle desetak minuta igre u nastavku meča, kada je Kipranin Pietros Sotirijus uspio da zatrese mrežu Sutjeske. U tom momentu je bilo jasno da od čuda nema ništa, da Ludogorets nastavlja kvalifikacije za Ligu šampiona, a da Sutjeska evropsku priču nastavlja u kvalifikacijama za Ligu konferencija.