Luda završnica u Frankfurtu: Dortmund za 20 minuta prokrenuo utakmicu

Nogomet 08. jan 202220:43 > 21:14 0 komentara
REUTERS/Kai Pfaffenbach

Odlična utakmica i pet golova viđeno je u Frankfurtu na utakmici 20. kola Bundeslige između Eintrachta i Dortmunda. Domaći su do 71. minute imali 2-0, a do kraja meča Milioneri su režirali potpuni preokret.

Napadač Eintrachta Rafael Borre za svega 24 minute dva puta je tresao mrežu Borussije i tada se mislilo da će ekipa Marca Rosea doživjeti šesti ovosezonski poraz.

Tim Olivera Glasnera imao je prednost 2-0 sve do 71. minute kada se Milioneri bude i prave veliki preokret na Deutsche Bank Parku.

Thorgan Hazard je prvo smanjio na 2-1 u 19 minuta prije kraja meča. Jude Bellingham pogađa mrežu Trappa u 87. minutu, a veliku pobjedu i preokret golom za Borussiju postavlja  Mahmoud Dahoud u 89. minuti utakmice.

Dortmund je iskoritio kiks Bayerna u ovom kolu i sada ima 37 bodova, samo šest manje od vodećih Bavaraca. Frankfurt je sedmi sa 27.