Ludnica na Mokrom Docu: Posušje u sjajnom meču savladalo Željezničar

Nogomet 03. apr 202216:53 > 16:59 0 komentara

Fudbaleri Posušja priredili su veliko iznenađenje u posljednjem susretu 24. kola Premijer lige Bosne i Hercegovine i na stadionu Mokri Dolac sa 3:2 savladali Željezničar.

Svi golovi su viđeni u drugom dijelu, a Posušje je stiglo do prednosti u 57. minuti. Lauš je izveo korner, a Dario Krišto glavom matirao Josipa Bendera.

Ipak, izabranici Edisa Mulalića ekspresno uzvraćaju. Semir Štilić je izveo korner korner, Kosorić šutirao, a lopta završila iza leđa Horkaša iako je defanzivac gostiju izbacio loptu ona je prešla punim obimom preko linije.

U 64. minuti penal za Posušje. Štilić je bio neoprezan i sapleo Begića, a Miloš Gigović bez razmišljanja pokazao na bijelu tačku. Odgovornost je preuzeo iskusni Josip Barišić, ali je bio neprecizan i pogodio stativu.

Posušje je do nove prednosti stiglo u 71. minuti susreta. Karačić je prethodno pogodio sa izmjenama. Ramović započeo sjajnu akciju i odigrao na desnu stranu za Vukoju koji centrira za Serdarušića kojem nije bilo teško pogoditi mrežu Željezničar.

Begić je imao priliku ovjeriti pobjedu Posušja u 82. minuti. Izašao je sam pred Bendera, lijepo se namjestio, šutirao, ali je pogodio stativu.

Kazna je stigla već u narednom napadu. Štilić je iskoristio lošu reakciju odbrane domaćina i sjajno pogodio sa ruba kaznenog prostora.

Ipak, fenomenalno drugo poluvrijeme već u narednom napadu kompletirao je Serdarušić. Sjajno je bivši fudbaler Željezničara Sinan Ramović ostavio loptu na stranu, a Serdarušić postigao drugi gol na susretu.

Tako je Toni Karačić na najbolji način debitovao na klupi Posušja, pobjedom protiv Željezničara.

Željezničar je nakon ovog kola ostao na 5. mjestu tabele Premijer liga sa 33 osvojena boda, Posušje je 9. sa 23.